Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Helena Vondráčková a slavní Golden Kids: Velkolepý návrat kdysi skončil žalobou

Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
Zdroj: Profimedia
Helena Vondráčková

Zpěvačka Helena Vondráčková právem patří mezi nejvýraznější osobnosti české hudební scény. Svou kariéru započala v roce 1964, když vyhrála pěveckou soutěž Hledáme nové talenty, a brzy na to se stala obdivovanou hvězdou. Velkým milníkem v jejím životě bylo také založení kapely Golden Kids, v níž Vondráčková zpívala společně s Václavem Neckářem a Martou Kubišovou. Dlouholetá spolupráce a také přátelství ale po více jak čtyřiceti letech skončily žalobou.

Na české hudební scéně se pohybuje už desítky let. Nahrála několik nesmrtelných hitů, které se vryly do paměti takřka každému, a elán neztrácí ani ve svých 75 letech. Zpěvačka Helena Vondráčková ve svém životě prožila mnohé. Kromě velkých úspěchů ale přišly i chvíle, během kterých si některé ze svých kolegů znepřátelila. 

Start kariéry a slavní Golden Kids

Helena Vondráčková v roce 1964 vyhrála v pražské Lucerně pěveckou soutěž Hledáme nové talenty a její život se okamžitě otočil o 180 stupňů. O rok později se stala Zlatou slavicí a přijala angažmá v divadle Rokoko. Tam se během svého působení seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem a společně dostali skvělý nápad. V roce 1968 vytvořili popové duo s názvem Golden Kids a zažívali obrovský úspěch. Ten ale netrval dlouho. 

Golden Kids nebylo na tehdejší československé scéně ani dva roky, když dostala Marta Kubišová zákaz zpívat a kapela se rozpadla. Podle webu osobnosti.cz Kubišová chtěla, aby Vondráčková s Neckářem pokračovali sami, s tím ale dvojice nesouhlasila. Trio tak zaniklo. Po několika letech ale opět stálo na pódiu.  

Velký návrat a velký problém

V devadesátých letech se Golden Kids opět sešli a společně odzpívali několik koncertů. Fanoušci byli nadšení. Další vystoupení se pak začala chystat v roce 2008, jenže následně přišel nečekaný zlom, který nejenže působení Golden Kids definitivně ukončil, ale znamenal také konec přátelství mezi aktéry. Marta Kubišová totiž z chystaných koncertů odstoupila, neboť tvrdila, že byla jejich příprava chaotická. Za to následně manžel a manažer Vondráčkové Martin Michal podal podle webu iDNES na Kubišovou žalobu a domáhal se náhrady škody ve výši 1,3 milionu korun za ušlý zisk. 

Marta Kubišová se však bránila s tím, že nikdy žádnou smlouvu nepodepsala. Po několika letech nakonec soud žalobu smetl ze stolu a Kubišová žádný údajný ušlý zisk dorovnat nemusela. Fanoušci Golden Kids se tak smířili nejen s tím, že své oblíbené trio už společně na pódiu nikdy neuvidí, ale také se skutečností, že jsou už pravděpodobně jednou provždy vztahy mezi Kubišovou a Vondráčkovou zničeny. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky