Ivana Gottová na organizaci dvou vzpomínkových koncertů pro Karla Gotta strávila dlouhé měsíce a kvůli covidu musely být obě akce opakovaně přesunuté na nový termín. Na konci předminulého měsíce se ale fanoušci zesnulého zpěváka konečně dočkali.

V O2 areně se sešli kamarádi i kolegové Karla Gotta. Dorazili například Lucie Bílá, Marek Ztracený, Monika Absolonová, Monika Bagárová, Václav Noid Bárta, Bára Basiková, Petr Bende, Ondřej Brzobohatý, Ilona Csáková, Michal David, Charlotte Ella Gottová, Petra Janů, Petr Kolář, Richard Krajčo, Olga Lounová, Leona Machálková, Leoš Mareš, Štefan Margita, Bohuš Matuš, Adam Mišík, Jitka Molavcová, Dara Rolins, Felix Slováček, Jiří Suchý a mnoho dalších.

Speciálním hostem byla herečka Jiřina Bohdalová a večerem provedl moderátor Libor Bouček. Posluchačům ale chyběla stálice českého popu, Helena Vondráčková, která s Gottem úzce spolupracovala.

Nedostatek spánku a prestižní nabídka z Polska

"Bylo to těsně po mém koncertu v Lucerně, já jsem tu noc spala jen čtyři hodiny," vysvětlila Helena Vondráčková webu cas.sk, proč nepřišla podpořit své kolegy na vzpomínkový koncert pro Karla Gotta.

"Druhý důvod byl, že jsem dostala jinou nabídku do Polska, která byla velmi prestižní. V osm ráno jsem letěla soukromým letadlem do polského Opole, kde probíhala série koncertů, v tom závěrečném jsem zpívala i já," dodala Vondráčková.

Zpěvačka byla prý oslovena jako jediná zahraniční hvězda a proto nad nabídkou neváhala ani vteřinu. "Připomněli moje úspěchy, hlavně ze 70. let, oprášili dokumenty, když mi v Polsku darovali velký jantarový náhrdelník a samozřejmě si vyžádali písničku Malovaný džbánku," uzavřela.

Do O2 areny dorazili až na výjimky všichni kamarádi i kolegové Gotta

Související články