Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Helena Vondráčková: Jsem strašně neposedná

Život Heleny Vondráčkové momentálně připomíná název nového DVD, které je už v prodeji. „Já půjdu dál“ je v jejím případě dost výstižná věta. Chystá se užívat si léto na vltavském hausbótu, odjet na dovolenou s přáteli i pracovat.

Co z minulosti byste ráda vrátila na scénu, kdybychom byli trošku „povrchní“ a přidrželi se například módy nebo dobrot?

Na módu není potřeba dlouho vzpomínat. Ta se vrací neustále v pravidelných cyklech. Mám věci, které jsem vytáhla opakovaně. Například koženou bundu, kterou jsem si koupila někdy v sedmdesátých nebo osmdesátých letech a teď jsem ji znovu oblékla do poslední Lucerny. Zpuchřelé vycpávky jsme vyhodili, a jakou ještě udělala parádu.

Vždyť vy jste v branži vydržela tak dlouho, že se módní trendy protočily.

Ty se protočily už dvakrát! (smích) Boty to samý. Ty dnes moderní vysoké platformy, takové se nosily, když jsem byla v Japonsku. Můžu jen litovat, že jsem je dávno vyhodila. (směje se)

Nedávno jsem náhodou v televizi narazila na záběry, kdy se poprvé veřejně chystáte zpívat Červenou řeku. Je to rok 1964. Mluvíte tam o maturitě, že z ní máte obavy... Vzpomenete si, z čeho jste maturovala a jaké jste dostala otázky? Nakonec... Je květen, takže maturity jsou žhavé téma.

Konkrétní otázky si nevybavím, ale že jsem dostala tři dvojky a jednu jedničku, to si pamatuju. Maturovala jsem z češtiny, ruštiny, francouzštiny a matematiky. Oba jazyky mi bohužel zůstaly jenom na zpívání, nemám příležitost v praxi konverzovat. Ale francouzština je stále moje celoživotní láska, to je nádherný jazyk. Zato matematiku jsem nikdy nemusela, jen díky velké tatínkově pomoci jsem ji tehdy ustála na dvojku.

Šílela jste někdy ze stárnutí?

Tak to tedy ne. Nic takového mě nezaskočilo. Věděla jsem, že vrásky přijdou. Co může člověk ovlivnit sám, o to se snažím, a když ještě může někdo přiskočit a někde něco vylepšit, proč ne. Pokud je člověk neustále na očích publika, proč by se mělo dívat na vrásčitou zpěvačku. Dnes už je to naštěstí vnímáno pozitivněji než dřív.

 

Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém čísle najdete:

  • Helena Vondráčková
  • Nejsem žádná chudinka
  • Tři děti
  • ... a mnoho dalších témat
  • Předplatné Vlasty

Helena Vondráčková

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Vlasta.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky