Vyrazit k Baltu, a ještě k tomu v květnu, asi není nejlepší kombinací pro opalování a koupel v mořské vodě. Nebylo by lepší zaletět si za hřejivým sluncem třeba na Havaj?

„Tak to by nešlo, protože naše Jessynka by do letadla nevlezla a asi by jí ani nevzali. Bez ní jsme jet nechtěli, je to náš miláček, kterého bychom ani nemohli nechat dlouho doma samotného, takže jsme zapřáhli karavan a přívěs a vyrazili do kempu, který objevil Martin. Byl skutečně nádherný, velice prostorný, žádné tlačenice a kvanta lidí, prostě klídek a pohoda. Denně jsme chodili k moři a měli velikánské štěstí, že od rána do večera nám svítilo nad hlavou slunce a obloha zářila modře. Na koupání to sice ještě moc nebylo, neboť trochu foukal vítr, ale mohli jsme na břehu sedět jen v plavkách a lehce se vyhřívat a já si i protahovala tělo při cvičení. Naše štěkající slečna naopak byla štěstím bez sebe, protože s velkou chutí lítala ve vodě a dost se vyřádila. No a absolvovali jsme i několik výletů. Když to shrnu, byla to skvělá dovolená, kterou jsme si zpříjemňovali i návštěvou nedaleké řecké restaurace, kam jsme chodili na vínečko a večeře,“ vrátila se v myšlenkách zpět na Rujánu Helena.

Přesto jste tak trochu dobrodruzi. Květen u Baltského moře nebývá příliš teplý a moře už vůbec. Co tedy rozhodlo pro tuhle destinaci?

„Jednoduchá odpověď – manžel. Když mi to sdělil, tak jsem uvažovala, zda si nemám vzít s sebou brusle (smích) a v první chvíli si říkala, jestli se ten Martin tak trochu nezbláznil. Jak jsem ale už uvedla, měl a vlastně měli jsme nehoráznou kliku, že počasí bylo nad očekávání skvělé. Také jsem to měla každou chvilku na talíři, když mi sděloval, že vše měl promyšlené a vykoumané a ani jinak, než skvěle náš pobyt nakonec nemohl dopadnout. Byl to absolutní odpočinek a nezapomněla jsem si, jako z každého výletu koupit i apartní botičky jako hezkou vzpomínku,“ svěřila se zpěvačka a herečka.

Dobrá, dobrá, koupání jste tedy musela oželet a přeci jen nelitovala jste alespoň trošku, že se nemůžete vrhnout do vln?

„Ale kdepak. Co nebylo, bude začátkem září, kdy vyrazím s kamarády jako každý rok na Kanárské ostrovy. Tam si to užiju v plné kráse a tedy i s tím koupáním. Jedu tam už posedmé za známými, vášnivými tenisty, takže se bude i sportovat a užívat si zdejších krásných dnů,“ řekla Vondráčková.

Probrali jsme tedy dovolenu, ale člověk je živ hlavně prací, takže Helenko, co vás čeká a nemine v dohledné době?

„Zanedlouho vyjde cédéčko s osmi mými známými písněmi, které jsou upraveny do takového discotanečního kabátu. V úterý 28. května proběhne vernisáž výstavy Helena 60 let na scéně v Galerii Tančícího domu, která potrvá do 23. února příštího roku a budou na ní vystaveny třeba moje kostýmy z filmů, pohádek, televizních pořadů, také ceny, které jsem za svoji pěveckou dráhu získala, samozřejmě fotografie atd. Já osobně se na tu výstavu moc těším. Další akcí bude velký koncert v O2 areně s řadou hostů, který proběhne 24. června, přesně v den mých narozenin. A následovat budou další koncerty a vystoupení po celé naší republice v rámci turné 2024 - Helena 60 let na scéně. No a mezi tím si sem tam odskočím na náš slapský hausbót, a tam si budu plavat, rybařit a porostou-li v lese houby, vyrazím i na jejich sběr a samozřejmě míním i lehce oddychovat,“ dodala na závěr.