Když se zbožňovaná komediální herečka Helena Růžičková dozvěděla, že má rakovinu, nevzdala se a začal boj. Bohužel to byl boj nerovný a herečka se stala poraženou. Hvězda trilogie Slunce, seno před devatenácti lety nakonec zemřela na selhání ledvin.

Nezapomenutelná česká herečka začala s hraním už jako dítě, při zkouškách na DAMU ale neuspěla. Naštěstí se tam ale seznámila se svým budoucím manželem, Jiřím Růžičkou. Po několika měsících známosti se vzali a brzy se jim navíc narodil syn Jiří, který se stejně jako rodiče stal hercem.

Herečka nešla pro ostré slovo daleko, nenáviděla komunisty

O herečce se vědělo, že pro ostré slovo nejde daleko a že je ten typ člověka, co na srdci, to na jazyku. Své o tom věděli i diváci, kteří Růžičkovou zažili opilou na jevišti, jak nadávala na komunisty. Tenkrát její divadelní kariéra skončila. Naštěstí ale nastoupila dráhu filmu, kde excelovala ještě více než na prknech, která znamenají svět.

Růžičková se sice nejvíce proslavila díky bláznivé letní trilogii Slunce, seno, ale natočila i jiné povedené snímky, které se vysílají v televizi dodnes. Za zmínku určitě stojí komedie Trhala fialky dynamitem, kultovní seriál Vlak dětství a naděje nebo zábavná trilogii o praštěné rodině Homolků. Jednou si korpulentní Helena dokonce zahrála i princeznu, a to v pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Propadla světu ezoteriky a věštění budoucnosti

Helena kromě hraní propadla světu ezoteriky. Věštila, předpovídala budoucnost a pomáhala svým známým prohlédnout osud dřív, než skutečně přišel. Své přítelkyni Haně Zagorové například předurčila setkání s osudovou láskou, operním pěvcem Štefanem Margitou. Také si ale předpověděla svou smrt. Věděla, že onemocní rakovinou, kterou se jí nepodaří překonat, i když se bude sebevíc snažit. A že se herečka snažila!

Navštěvovala náročné chemoterapie a ozařování. Sice se na chvíli zdálo, že drsnou soupeřku porazí, nakonec ale bylo její tělo natolik oslabeno, že ji zabilo selhání ledvin. Růžičková se smrti nebála, těšila se za svým manželem, ale i synem, který zemřel roku 1999. Helena ho přežila pouze o pět let, zemřela ve věku nedožitých 68 let.

Zdroje: Pro ženy, Česká televize

Související články