Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Helena Růžičková: To, čeho se nejvíc bála, přišlo po její smrti

Helena Růžičková
Helena Růžičková
Zdroj: Profimedia
Helena Růžičková

Je tomu již téměř šestnáct let, kdy nás navždy opustila oblíbená a dnes už legendární herečka Helena Růžičková. Bohužel to, co se dělo po její smrti, by populární hvězda jen těžce rozdýchávala.

Helena Růžičková se zapsala svými hereckými schopnostmi do srdcí stovek tisíc diváků. Její nezapomenutelná role rázné Škopkové v trilogii Sluce seno, Heduš v Homolkových a dalších desítkách filmů, ji vynesly mezi největší herecké hvězdy.

Růžičková byla velmi lidská a skromná, proto si jí vážili nejen fanoušci, ale i herečtí kolegové, kteří na ni dodnes vzpomínají s láskou.

Kariéra se dařila kypré umělkyni skvěle, bohužel ale neměla zrovna ideální vztahy v rodině. Svého jediného syna, se kterým měla Růžičková výjimečný vztah, nakonec bohužel přežila a se snachou se vyloženě nesnášela. Paradoxně ale právě ona nakonec dostala veškerý majetek po herečce!

Nelehký život

Syna Jiřího měla Helena Růžičková se svým manželem Jiřím Růžičkou a šlo o skutečně vymodlené dítě. Pro herečku bylo mateřství darem, synovi se rozhodla dát vše.

Korpulentní postavu sdělil Jiří po matce, ona ho ale ještě v nezdravém životním stylu podporovala. Váha se Růžičkovi vymkla z rukou a díky obezitě přišla jedna choroba za druhou.

Jiří Růžička prodělal několik mrtvic, praskl mu vřed na dvanácterníku a měl i několik infarktů. Bohužel neustálé zdravotní kolapsy skončily jeho smrtí v roce 1999. Herečka tak musela snést největší životní bolest, hledět do rakve vlastnímu synovi, kterého nakonec přežila o pět let. Helena bohužel nestihla napsat poslední závěť a tak dědictví připadlo do rukou osoby, kterou tolik nesnášela: ex manželce Jiřího!

Nedobré vztahy

Jiří Růžička měl se svou manželkou dvě dcery, ani se ženou ani s dětmi ale neměl dobré vztahy. Snacha Růžičkové tvrdila, že za to mohla přehnaná mateřská láska ze strany herečky, která prý nesnášela jakoukoliv ženu vedle svého syna.

Ať to bylo jakkoliv, vnučky se svojí babičkou Helenou neměly žádný vztah a nemluvily o ní vůbec hezky. Přesto jim nakonec spadl do klína veškerý majetek, ačkoliv to bylo to, co si Růžičková nepřála!

Dokonce se snažila zabránit tomu, aby nevděčné vnučky a snacha dostaly veškeré dědictví tím, že se chtěla vdát za svého kamaráda Václava Glazara, což bohužel nestihla. Vnučky po Růžičkové tak zdědily dům, ve kterém se později našlo v podlaze množství šperků velké hodnoty. Také milionový majetek a tantiémy, které je dodnes velmi slušně finančně zajišťují. Podle Glazara si to ale vůbec nezaslouží!

"Pošlapala všechny památky, které po sobě Helenka zanechala. Zničila její věcí, vyhodila oblečení. Chápu, že se třeba neměly v lásce. Ale když jejím dcerám spadl do klína milionový majetek, měla by mít alespoň minimální úctu a slušné chování," tvrdí rozhořčený kamarád herečky. Na celé věci se ale dnes nedá už nic změnit. Jelikož Růžičková zemřela na následky dlouhodobého boje s rakovinou, který vyústil v selhání ledvin, a kromě vnuček neměla více žijících příbuzných. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky