Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Helena Houdová: Svým životem dráždí, i přesto se rozhodla naučit lidi milovat

Helena Houdová
Helena Houdová
Zdroj: profimedia
Více v galerii
Helena Houdová

Byla vyhledávanou modelkou a v roce 1999 získala titul královny krásy. Helena Houdová si zažila ve svém životě mnohé. V dětství si prožila sexuální trauma, vyhrála soutěž krásy, cestovala, provdala se za indického podnikatele, prošla si nevěrou a rozpadem manželství. Teď žije na Bali a je z ní certifikovaná sexuální koučka. Svým stylem života lidi dráždí, vypadá to ale, že si z toho nic nedělá a dál si jde svou cestou.

Helena Houdová se narodila 27. prosince 1979 v Plzni. Vystudovala gymnázium a následně obor sociální a kulturní antropologie na Západočeské univerzitě. V roce 1999 se zúčastnila soutěže krásy Miss České republiky, ve které se umístila na prvním místě. Od té doby byl její život nezastavitelnou jízdou.

Bojovnice za lepší život

Již od čtvrtého ročníku gymnázia se aktivní podílela na různých dobročinnostech. Na maturitním plese společně se svými spolužáky vyhlásila finanční sbírku pro dětský domov v Plzni, na což navázala charitativní organizací Slunečnice, která byla založena v roce 2000. Později se její základna přesunula do Spojených států, kde modelka delší dobu žila. 

Už léta je zapřisáhlou vegetariánkou a vitariánkou. Bojuje za lepší životní prostředí, protestovala proti dostavbě jaderné elektrárny Temelín, proti nošení kožichů a týrání zvířat. Je aktivní členkou hnutí Greenpeace a Děti Země.

Kariéra modelky

Po získání titulu Miss České republiky 1999 se začaly hrnout pracovní nabídky. Houdová cestovala po světě a pracovala pro značky jako Chanel, Dior a Hermés. Fotila pro módní magazíny Vogue, Marie Claire, Elle a další známé plátky. Úspěchy zkrátka sklízela jak v zahraničí, tak ve své domovině. 

Sňatek s indickým podnikatelem

Během života v Americe se seznámila s milionářem Omarem Amanatou, kterého si později vzala. Manželé spolu mají tři děti. Manželství však dlouho nevydrželo, za což údajně mohla Omarova závislost na sexu. „Bohužel jsem během manželství zjistila, že je exmanžel závislý na sexu, přišla jsem mu na nevěry. Chodil i na terapie, ale ty moderní terapie nejsou moc účinné. A já si hlavně uvědomila, že na první místo musím dát sebe, abych vůbec přežila. To bylo vlastně to, proč se nám rozpadlo manželství, chtěla jsem zachránit sama sebe,” nechala se Helena slyšet pro server expres.cz.

Zvláštní schopnosti

Po rozvodu s manželem si společně s dětmi vyzkoušela život v Austrálii, odkud nakonec zakotvila na indonéském ostrově Bali. Tam v sobě objevila schopnost propojovat se s lidmi, dávat jim sílu, pomáhat a meditovat s nimi. Všem špatnostem, které ji v životě potkaly, je nesmírně vděčná. Díky nim se totiž dle svých slov dokázala vzchopit a urovnat si život přesně podle svých představ.

Nyní nabízí online programy pro muže a ženy, které mají zájemcům dopomoci k lepším sexuálním zážitkům, prohloubení intimity ve vztahu a stát se tvůrci úspěšných vztahů. Modelka se zároveň zabývá otázkou, zda je možné, že jsou lidské genitálie portálem k vlastní síle tvořit naplněný život.

Na lidskou sexualitu se zaměřuje především kvůli své vlastní zkušenosti, které ji po celý život ovlivňovala. „Celý život jsem měla sexualitu potlačenou a vůbec jsem nevěděla proč. A potom, když jsem se začala více propojovat se sebou, se mi tahle vzpomínka na sexuální zneužití v dětství objevila,” svěřila se modelka v rozhovoru pro expres.cz a zároveň uvedla, že se stala objetí některého z členů její rodiny. 

Helena Houdová žije pro mnohé zvláštním životem, kdy se zajímá o nejrůznější věci mezi nebem a zemí. Zajímá se o spirituální zážitky, a podstoupila dokonce šamanskou ceremonii, během které údajně zjistila, že před třemi tisíci let žila v amazonském pralese a byla šamankou. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky