Helena Houdová od začátku své kariéry Miss prošla velikou proměnou. Nejvíce se ale trojnásobná maminka upnula na duchovno v době, kdy prošla náročným rozvodem.

Poté, co opustila svého vlivného manžela, se Houdová začala věnovat ezoterice a v poslední době se zdá, že se do role ozdravné ženské bohyně vžila skutečně naplno.

Houdová na svém Instagramu například sledujícím nabízí "zázračné" kurzy, které lidem mohou měnit život, neboli mentorství posvátného života. To ale není zdaleka vše. Kromě sexuálního coachingu bývalá modelka prodává lidem například čističky vody za desítky tisíc a slibuje jim vyléčení rakoviny.

Kouzelná voda vyčistí pouze vaše peněženky

Helenu Houdovou na Instagramu sleduje přes padesát tisíc lidí a podle odborníků jsou některá její tvrzení pro veřejnost vyloženě nebezpečná a je navíc nad slunce jasné, že poslední byznys je založený na probuzení strachu u cílových zákazníků.

Například Julie LG Lanford, MPH, RD, CSO, LDN (nutriční terapeutka s více než 15letou praxí v onkologii) o zázračné vodě, kterou propaguje Houdová, říká: "Alkalická voda nezabíjí rakovinu. Naštěstí máme naše ledviny a plíce, které udržují naše pH ve správných hodnotách. Ale nebojte se – alkalická voda vám neublíží, pouze vám vyčistí vaši peněženku."

Institut moderní výživy pak přesně popsal, jak funguje marketing firmy s vodou, kterou Houdová začala prodávat.

Byznys s kurzy a čističkami prokládá Houdová nahými fotkami.

Houdová na strachu lidí vydělává slušný balík

"Jedná se v podstatě o multilevel marketingové schéma, kde přímým prodejem prodáváte tzv. "ionizátory", které dle prodejce dokáží z obyčejné vody vytvořit vodu alkalickou. Za každých pár prodaných ionizátorů, na začátku nejčastěji svým známým či rodině, dostáváte provize – například pokud prodáte na začátku jeden ionizační přístroj za 3 660 euro (přibližně 93 000 Kč), dostanete provizi z přímého prodeje 250 euro (cca 6300 Kč). Pokud těchto přístrojů prodáte více, stoupne vaše úroveň a za každý další prodaný přístroj dostanete již 500 euro a navíc máte další podíl z nepřímých prodejů od vašich "kolegů" pod vámi," vysvětlil Institut moderní výživy na svém Facebooku.

Houdová si ale z laviny kritiky, která se na ni v poslední době strhla, nic nedělá a přidává jednu svůdnou fotografii za druhou. Na posledních dvou snímcích se předvedla zcela bez oblečení a nutno uznat, že po třech dětech má bývalá modelka stále dokonalé tělo. Odhalování těla na sociálních sítích ale příliš nesouzní s duchovní stránkou Houdové, kterou se snaží vehementně prezentovat. Necháme se tedy překvapit, s jakým excesem přijde ezoterická víla příště.

Zdroj: Institut moderní výživy

Ačkoliv modeling už roky nedělá, odhalování Houdovou baví pořád.