Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Helen Hunt: Sexy holka od vedle

Zdroj:

Režiséři Američance Helen Huntové (48) zpočátku prorokovali, že nepřežije hereckou pubertu. „Nežárlím na dokonalé krásky, ale poslouchat, že nejsem sexy a vypadám moc zamyšleně, mě nebavilo,“ uvedla žena, která se nakonec vyškrábala ze škatulky neatraktivních manželek a chápavých kamarádek.

Foto: Isifa

Někteří její kolegové se shodují, že je nesmírně pracovitá. Nic nemá hned a zadarmo, ale umí si počkat. Mezi filmovou elitu postoupila až ve 33 letech.

Že bude herečka, prohlásila už jako malá. Není divu, vždyť vyrůstala v uměleckém prostředí: maminka Jane byla úspěšná fotografka a otec Gordon uznávaný divadelní režisér.

V divadle znala každý kout a navíc strašně ráda sledovala seriály. V devíti letech uspěla u konkurzu na televizní snímek Průkopnice, když porotu uzemnila recitací těžkého monologu ze Shakespeara.

Filmovou premiéru si užila jako 14letá (Horská dráha), etablovala se vedle svých vrstevníků Sarah Jessiky Parkerové (Děvčata se chtějí jen bavit), Nicolase Cage (Peggy Sue se vdává) a Matthewa Brodericka, s nímž se blýskla ve sci-fi Projekt X (1987) o vědkyni snažící se zachránit šimpanze před vojenskými pokusy.

Doba filmových žní

Popularitu jí přinesl také sitcom o svérázném manželském páru s nemožnými příbuznými Jsem do tebe blázen.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Hana Zagorová: Svou tchýni obdivuji

Hana Zagorová: Svou tchyni obdivuji

„Žijeme krásný život,“ říká s úsměvem žena, které kdysi pomáhaly co jedenáct týdnů transfuze krve. Zpěvačka Hana Zagorová je vdaná za operního pěvce…

Akční letáky