Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hejtmani přijali finalistky Miss Junior 2009

Zdroj: Miss Junior

Krátce před finálovým vyhlašovacím ceremoniálem výsledků Miss Junior 2009 proběhla setkání jednotlivých finalistek s hejtmany, kteří dali soutěži Miss Junior 2009 svoji záštitu.

Hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Mgr. Michal Hašek přijal finalistku Jihomoravského kraje Kateřinu Chmelařovou a prezidentku soutěží Miss Junior 2009 Kateřinu Hamrovou ve své pracovně krajského úřadu. Kateřina Chmelařová darovala panu hejtmanovi na památku setkání těžítko a od něj dostala publikaci o historii a současnosti Brna.

Michal Hašek, Kateřina Chmelařová

"Velice si vážíme záštity pana hejtmana, kterého filozofie naší soutěže - Hledáme charisma, ne ramínko na šaty - zaujala a ocenil naši celorepublikovou působnost, tedy skutečnost, že každý kraj má svoji finalistku. Těšíme se na pana hejtmana, který bude v rámci závěrečného ceremoniálu korunovat vítězky a zároveň na další spolupráci, která byla naším setkáním započata," shrnula Kateřina Hamrová.

Hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola přijal finalistku Jihočeského kraje Simonu Veselou a prezidentku soutěží Miss Junior Kateřinu Hamrovou o několik dní později.

Jiří Zimola, Simona Veselá

"Simona vyrobila panu hejtmanovi vlastnoručně dárek a také představila svoji aktivitu "kamarádka pro volný čas", což je péče o mentálně postiženého dvanáctiletého chlapce, kterou Simona vykonává zdarma ve svém volném čase. Pan hejtman, jehož záštity nad 10. ročníkem soutěže Miss Junior si rovněž velmi ceníme, vyslovil Simoně velkou podporu a předběžně přislíbil účast na finálovém ceremoniálu. Věříme, že mu to pracovní povinnosti dovolí," řekla prezidentka soutěží Miss Junior Kateřina Hamrová a dodala: Miss Junior nemá ambici tvrdit, že z dívek vychová světové topmodelky. Oproti tomu jim dáváme příležitost, dostat se do společnosti, kam by běžně neměly šanci proniknout a pak už je jen na jejich osobnosti, nakolik dokáží využít dané příležitosti. A tak i Simona, jako obyčejná dívka ze Skalice na Táborsku měla možnost navštívit hejtmana Jihočeského kraje za účasti novinářů a před zástupci médií s ním probrat témata, která měla na srdci. To by se jí asi v normálním životě nepodařilo."

Zatím posledním byl hejtman Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslav Palas, který přijal ve své kanceláři krajského úřadu v Ostravě finalistku (Nejen) soutěže krásy Miss Junior ČR 2009 za Moravskoslezský kraj Lucii Rouskovou a prezidentku soutěží Miss Junior, paní Kateřinu Hamrovou.

 Jaroslav Palas, Lucie Rousková

„Slečna Lucie Rousková si pro hejtmana připravila publikaci o Frýdku-Místku, odkud pochází, a speciálně pro něj nechala vyrobit triko s potiskem - bohem Moravskoslezského kraje Radegastem a portrétem hejtmana Jaroslava Palase, pod nimiž byl nápis: "Víte, co mají tito dva společného? Starat se o blaho kraje Moravskoslezského". Pan hejtman daroval Lucii nádhernou kytici růží a se slovy, že jí drží palce, aby ve finálovém klání dopadla nejlépe, jí projevil otevřenou podporu. Poté následoval neformální rozhovor o soutěži Miss Junior, jejím zaměření a další budoucí vzájemné spolupráci.

"Velice mne těší upřímný zájem a garance soutěži ze strany pana hejtmana. Soutěž Miss Junior otevřeně vystupuje proti poruchám příjmu potravy - bulimii a anorexii, ke kterým jsou modelky často nuceny od modelingových agentur a v řadě soutěží krásy. Miss Junior propaguje zdravý životní styl, školí dívky, jak skloubit pohybové a relaxační aktivity s jídelníčkem, soutěžící procházejí jazykovými pohovory, absolvují IQ testy, přednášky o jídle, zdravotní kontroly a semináře o kosmetice a péči o své tělo, stejně jako lekce společenského chování. Během soutěže se snažíme se dívky co nejvíce poznat, protože máme ambici vychovávat všestranné osobnosti. Pan hejtman si naše hlavní záměry vyslechl a přislíbil podporu a spolupráci v příštím roce, což je pro nás velká čest. Poslední hejtmankou je doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc., hejtmanka Plzeňského kraje, která přijme finalistku soutěže krásy Miss Junior 2009, slečnou Gabrielu Kožíškovou dne 31. 8. 2009 ve 12:00 hodin na krajském úřadě. 

Ještě před vyvrcholením 10. ročníku Miss Junior 2009 čeká dívky Škola Miss Junior v jihočeském hotelu Frymburk. „Pro slečny (sjedou se finalistky soutěží Miss Junior Česká a Slovenská republika) je připraven čtyřdenní nabitý program: hodiny aerobiku, focení pro katalog Miss Junior 2010 v modelech z kolekce Miss Junior Limited Edition v prostorách hotelu Frymburk, lekce choreografie, media trénink, rozbor jídelníčků s dietology a pestrá škála volnočasových a relaxačních aktivit - bowling, bazén, sauna, masáže...

1. září se pak uskuteční tisková konference k závěru soutěže pro media a odpoledne prohlídka Staroměstské radnice (všechny finalistky v doprovodu pana primátora Pavla Béma). V úterý 2. 9. je v dopoledních hodinách připravena prohlídka Senátu PČR v doprovodu pana senátora Jiřího Oberfalzera a v 18 hodin konečně vypukne slavnostní vyhlašovací ceremoniál výsledků“, řekla pro kafe.cz Karolina Kusá z realizačního týmu Miss Junior. V rámci tohoto večera bude vyhlášena i Miss Junior 2009 INTERNET.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Je Milan Šteindler týraný muž?

Jaká by to hanba byla, kdyby žena muže bila, jaká by to hanba byla, kdyby se jí dal... Donedávna to byla jen lidová písnička. Teď se v médiích za…

Akční letáky