Nadřízeným krásné Mii je Henry v podání Alana Rickmana. Ten se rozhodne pro svou milenku koupit vánoční dárek, což se mu brzy stane osudným. Jeho manželka Karen, kterou si zahrála Emma Thompson, totiž malý balíček se zlatým šperkem objeví. 

Dlouhou dobu se Karen těší, že pod stromečkem objeví právě onen šperk, místo toho na ni ale v balíčku čeká deska Joni Mitchell a ona si tak uvědomí, že ji manžel pravděpodobně podvádí. 

Po natáčení Lásky nebeské, ve které Heike Makatsch nosila černé mikádo, se herečka vrátila ke své původní barvě. Tou je blond, což některé její fanoušky překvapilo. 

V Německu hraje v kriminálkách

Její německé publikum, které ji mohlo v této podobě vídat například v kriminálním seriálu Místo činu, ovšem o pravé barvě její hřívy vědělo již dlouho. Zvlášť v Německu si přitom krásná Heike zahrála v řadě filmů i seriálů.

Úspěch slavila znovu také v anglicky mluvícím prostředí. Objevila se například v historicky laděném filmu Zlodějka knih, který vypráví příběh ze druhé světové války očima dospívající dívky, nebo v akčním hororu Resident Evil. Úspěch měla ale také jako modelka. 

Několik let byla ve vztahu s představitelem neslavnějšího tajného agenta Jamese Bonda - hercem Danielem Craigem. S klávesistou a bubeníkem hudební skupiny Tomte Maxem Schröderem má herečka dvě dcery.

Kromě toho se věnuje také hudbě a vydala několik alb. Na natáčení Lásky nebeské ale dodnes vzpomíná s úsměvem. 

Na Lásku nebeskou vzpomíná ráda

Nedávno tak například podle webu New York Post prozradila, o čem mluvila na place s hvězdou filmu Hughem Grantem, který je skutečnou hereckou legendou. “Když jsme vycházeli, Hugh ke mně zezadu přistoupil a řekl: 'Je tohle ta největší psychárna, v jaké jsme kdy hráli?'" vzpomínala s humorem.

Na legendu snad každého vánočního televizního programu, jakou Láska nebeská rozhodně je, ale nedá Heike Makatsch dopustit. “Je to o lásce a všech jejích nešvarech a nečekanostech, protože lásku najdete na těch nejpodivnějších místech,” řekla o filmu, který z ní udělal hvězdu. 

I po padesátce je stále krásná

Dnes již herečka oslavila padesátku, ale na šarmu z let minulých jí to rozhodně příliš neubralo. O svůj vzhled pečuje ráda a jak prozradila pro rakouský web Stylight, čas od času také experimentuje. “Samozřejmě se někdy inspiruji časopisy a módními trendy a říkám si, že by mi některé věci také slušely. Ale na nějakou větší změnu jsem asi už příliš konzervativní,” popsala Heike Makatsch.

V mládí ale prý experimentovala o poznání více. “Jako teenager jsem neustále měnila barvu vlasů. Tehdy byly na denním pořádku bláznivé, zářivé barvy, které nosili i pankáči. Tak jsem se rozhodla odbarvit si vlasy na blond a pak si je obarvit na zářivě růžovou barvu. Druhý den ráno se na mě máma jen udiveně dívala. Okamžitě jsem toho experimentu litovala a strávila jsem hodiny pod kohoutkem, abych barvu vymyla. Pak jsem musela nechat barvu odrůst. Ale svým způsobem to mělo styl,” řekla herečka se smíchem.

Související články