Prince Harry v problémech: Chtěl vyjít vstříc své ženě, teď neví, jak z toho ven

Harry často vzpomíná na svou matku
Harry často vzpomíná na svou matku

Na začátku ledna otřásla Velkou Británií zpráva na sociálních sítích. Princ Harry dal na rady své ženy a odhodlal se udělat velký krok. Zlákal ho život bez novinářů, mediálního zájmu a lynče. Jeho  babička neměla pro tak náhlý úprk nejdřív pochopení, ale nakonec dala jeho rozhodnutí zelenou. Dostali mnohem větší volnost a svobodu. Teď už je celá rodinka v Kanadě a vybírá si luxusní bydlení.

Strach

Otázkou zůstává, nebylo-li za rychlým a pozitivním verdiktem královny něco víc. Možná strach, že by se opakavala krize jako s princeznou Dianou, která nedbala nařízení a protokolu a vychovávala malé prince podle sebe. Když o své matce princ Harry mluví, nalézá jen slova chvály a pochopení. Byla dokonalá. Uměla reprezentovat, být jízlivá, vřelá, důrazná i ženou s duší dítěte.

Po svém

Princezna Diana formovala ve svých synech charitativní cítění. Stejným směrem se ubírají oba princové i dnes. Harry podporuje válečné veterány a s Oprah Winfrey připravuje seriál o mentálním zdraví, William se soustředí na bezdomovectví, zázemí pro děti a ochranu životního prostředí.

Jednou za čas dopřála svým dětem obyčejné odpoledne. Vzala je na piknik, v kině si koupili popcorn, nechala je vystát frontu na pouti. Oba princové jdou ale ve stopách své matky jen částečně. Archie žije v sevření bio produktů (od jídla po oblečení) a tři děti Williama a Kate mají přísný režim a rozmazlovat je smí jen babička Carole.

Je známo, že princezna Diana trpěla silnými depresemi a bulimií. Situace byla tak vážná, že vztah s princem Charlesem utnul bouřlivý rozvod. Otázka duševního zdraví pro ni byla velice důležitá. Touto problematikou se zabývají oba princové a problémy s psychikou přiznal i bratr vévodkyně Kate James. Toho ale snad zachrání vztah s Alizee Thevenet.

V bohaté galerii najdete pár střípků, kdy byla princezna Diana především matkou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky