Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Perličky z natáčení Harryho Pottera: Malfoyovi museli zašít kapsy kvůli mlsnosti

Harry Potter
Harry Potter
Zdroj: Profimedia

Příběhy kouzelníka s jizvou na čele patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Natáčení světoznámé filmové série však doprovázela spousta problémů. Jak to měli dětští herci se školní docházkou a kolik sov si zahrálo Harryho mazlíčka Hedviku?

Na světě snad není člověka, který by neznal jméno Harry Potter. Knihy i filmy, které následně vznikly, trhaly jeden rekord za druhým. A přestože od uvedení posledního filmu uplynulo již téměř 10 let, na popularitě série se to nijak zásadně neprojevilo. Přitom stačilo málo, a příběhy o mladém kouzelníkovi by světlo světa nikdy nespatřily. 

Když J. K. Rowlingová napsala první díl legendární série s názvem Harry Potter a Kámen mudrců, obešla postupně 12 různých nakladatelství. Ani jedno z nich nebylo příběhem okouzleno, a Rowlingová tak nikde neuspěla. K vydání knihy přistoupilo až vydavatelství Bloomsbury. Jeho šéf totiž dal rukopis přečíst své dceři, která se následně dožadovala pokračování. 

Harry Potter Harry Potter Zdroj: Profimedia

Pro Harryho Pottera jsou nejcharakterističtější dvě věci: brýle a jizva na čele ve tvaru blesku. A právě brýle daly filmařům celkem zabrat. Za dobu natáčení totiž představitel Harryho Pottera, Daniel Radcliffe, vystřídal celkem 160 různých brýlí. Pro scénu z prodejny hůlek bylo zase vyrobeno více než 36 000 krabiček.

Po drtivou dobu natáčení úspěšné filmové série byla většina herců ještě školou povinná. Nejednoho fanouška tedy napadlo, jak to měli s výukou. Herci natáčeli čtyři hodiny denně a následně se museli věnovat tři hodiny školní přípravě. Na natáčení s nimi proto docházel soukromý učitel.

Harry Potter jim zajistil slávu i finance na mnoho let dopředu. Harry Potter jim zajistil slávu i finance na mnoho let dopředu. Zdroj: Profimedia

Každý ze studentů Školy čar a kouzel v Bradavicích má svého domácího mazlíčka. Harry Potter měl krásnou bílou sovu jménem Hedvika. Natáčení se zvířaty však zpravidla nepatří mezi ta úplně nejjednodušší, a tak Hedviku ztvárnilo celkem sedm různých sov. A většina z nich nebyly ani samičky, nýbrž samečkové, neboť ti mají bělejší peří. 

Je více než jasné, že když dětští herci získali své ikonické role, jejich životy se rázem změnily navždy. I když o tom tenkrát ještě možná nevěděli. Poté co byl Daniel Radcliffe obsazen do hlavní role, rodiče mu údajně za odměnu dovolili zůstat déle vzhůru. A to o celou půlhodinu. 

Harry Potter herci a jejich partneři Harry Potter herci a jejich partneři Zdroj: Profimedia

Představitel Draca Malfoye na to dost možná se svým drsňáckým pohledem nevypadá, ale je milovníkem sladkého jídla a během natáčení údajně velmi často mlsal. Z toho důvodu mu nakonec štáb musel zašít kapsy, aby během jednotlivých záběrů nejedl!

Filmová série s Harrym Potterem zároveň patří mezi ty nejvýdělečnější a nejúspěšnější. Tím vůbec nejlepším filmem je však stále první díl série s podtitulem Kámen mudrců. Všech osm dílů série se drží na žebříčku 50 nejlepších snímků všech dob. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky