Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Johnny Depp a další: Ve filmech Harryho Pottera byla nahrazena spousta herců

Johnny Depp
Johnny Depp
Zdroj: Profimedia

Před časem byla oznámena smutná zpráva o odchodu herce Johnnyho Deppa z role temného čaroděje Gellerta Grindelwalda v sérii snímku Fantastická zvířata, která vykresluje události dávno před nástupem Harryho Pottera do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Není to však poprvé, kdy byl někdo z herců nahrazen. 

Filmová série Harry Potter má po celém světě miliony fanoušků. Když byl v roce 2016 uveden snímek Fantastická zvířata a kde je najít, který odhaluje události z mladých let Albuse Brumbála, milovníci světa čar a kouzel byli štěstím bez sebe. Zamilovali se nejen do propracovaného příběhu, ale také do obsazení. V hlavních rolích se totiž objevily takové hvězdy jako Jude Law, Eddie Redmayne či Colin Ferrel. 

Jude Law je považovaný za jednoho z nejhezčích hollywoodských herců. Jude Law je považovaný za jednoho z nejhezčích hollywoodských herců. Zdroj: Shutterstock

Ani v pokračování s podtitulem Grindelwaldovy zločiny nebyla o známé tváře nouze. V roli samotného Gellerta Grindelwalda se objevil hvězdný herec Johnny Depp. Ten se měl podle plánu objevit i ve třetím pokračování. Kvůli kauze s bývalou manželkou Amber Heard byl však z projektu odstraněn. V roli jej nahradí dánský herec Mads Mikkelsen. Postava Gellerta Grindelwalda však není zdaleka jedinou postavou ve světě čar a kouzel, která byla přeobsazena…

  Johnny Depp, Amber Heard Johnny Depp, Amber Heard Zdroj: Profimedia  

Přestože tuto změnu spousta diváků stěží postřehla, ve třetím díle s podtitulem Vězeň z Azkabanu ředitele Bradavic Albuse Brumbála v roli nahradil Michael Gambon. Původní představitel, Richard Harris, který Brumbála ztvárnil v prvních dvou dílech, totiž po natočení Tajemné komnaty zemřel. 

Johnny Depp Johnny Depp Zdroj: profimedia

Ve snímku Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny mladší verzi Brumbála ztvárnil Jude Law a vůbec nejmladším hercem, který se mocného čaroděje zahrál, je Toby Regbo. Ten Brumbálovi propůjčil svou tvář na fotografii v Relikviích smrti a v krátkém flashbacku v Grindelwaldových zločinech. 

Samotný pán zla, Lord Voldemort, je divákům známý především v podání herce Ralpha Fiennese, který jej ztvárnil v pěti dílech série. V ostatních částech se postava Lorda Voldermorta objevila jen ve své mladší verzi, nebo, v případě prvního dílu, byla vytvořena počítačem.

Ralph Fiennes -  anglický herec Ralph Fiennes - anglický herec Zdroj: profimedia.cz

Spousta diváků se pozastavovala také nad náhlým zmizením postavy Vincenta Crabbe, obtloustlého studenta Školy čar a kouzel, který všude věrně následoval svého kamaráda Draca Malfoye. Ten objevil snad ve všech dílech série vyjma Relikvií smrti. Před jejich natáčením totiž jeho představitele Jamieho Wayletta policie chytila, jak pěstuje marihuanu v domě své matky. Tvůrci tak jeho postavu z filmů úplně vystřihli. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky