Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Harry a Meghan v rozporu s královskými pravidly: Mohou přijít o poslední tituly

princ Harry, vévodkyně Meghan
princ Harry, vévodkyně Meghan
Zdroj: Profimedia

Přestože se vzdali svých královských povinností, stále jsou součástí britské královské rodiny. O své tituly prince a vévodkyně by však mohli velmi snadno přijít. Může za to jejich veřejné vyjadřování politických názorů.

Princ Harry a vévodkyně Meghan jsou stále horkým tématem a skoro to vypadá, jako by na sebe dvojice upozorňovala schválně. Navíc od doby, kdy se rozhodli vzdát svých královských povinností, jsou trnem v oku nejednoho obyvatele Velké Británie. Kromě toho jednají i v rozporu s královskými pravidly, což by je mohlo stát jejich tituly.

Politik Graham Smith se nechal pro server Express slyšet, že by se Meghan Markle a princ Harry neměli pouštět do politických záležitostí, zatímco stále nosí královské tituly. Odkazoval tak na jejich kritiku bývalého prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. „Být členem královské rodiny znamená neúčastnit se politických debat,“ řekl ještě Smith. 

Princ Harry a Meghan Princ Harry a Meghan Zdroj: profimedia.cz

„To znamená nekomentovat politické dění ani v zemích mimo Velkou Británii, neboť to ovlivňuje mezinárodní vztahy,“ dodal. „Spodní hranicí je, že pokud chcete být součástí královské rodiny, musíte se vyhýbat politice. Jestli chcete jít do politiky, vzdejte se svých titulů,“ žádal ještě Smith. 

„Musí učinit rozhodnutí, ale osobně bych jim doporučil, aby si vybrali politiku. Být v britské královské rodině je bezvýznamné, politici na druhou stranu mohou udělat něco užitečného,“ vyzýval dvojici ještě kriticky Smith. S tím však nesouhlasí královský komentátor Richard Fitzwilliams. „Myslím, že si Harry a Meghan své tituly bezpochyby ponechají, jsou darem od královny,“ řekl pro Express. 

Co se týče příjmení, Mountbatten-Windsor je od roku 1960 příjmení všech mužských potomků královny Alžběty a prince Philipa. Nosí ho princ Harry, princ William nebo princ Andrew. Co se týče příjmení, Mountbatten-Windsor je od roku 1960 příjmení všech mužských potomků královny Alžběty a prince Philipa. Nosí ho princ Harry, princ William nebo princ Andrew. Zdroj: Profimedia.cz

Politika však není tím jediným, co by mohlo britskou královskou rodinu ohrozit. Nově to je také soudní spor, ve kterém Meghan žaluje vydavatelství Associated Newspapers, jež zveřejnilo prostřednictvím médií Daily Mail a Daily Mail Online soukromý dopis, který vévodkyně adresovala svému otci a ve kterém mu vyčítala, že nedorazil na její svatbu. 

Spor se táhne již delší dobu, nyní však reálně hrozí, že dojde k dalšímu předvolávání svědků, mezi kterými by mohli být i zaměstnanci Buckinghamského paláce. „Došlo by k odhalení interních provozů paláce, pro celou královskou rodinu to bude hluboce nepohodlné,“ nechal se slyšet údajný zdroj podle Aha!. Jak to ale vypadá, nepohodlným situacím vystavují Harry a Meghan královskou rodinu opakovaně…

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky