Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Británie je nespokojená Harrym a Meghan, chtějí je nehradit jinými členy rodiny

Meghan a Harry
Meghan a Harry
Zdroj: Profimedia

Tohle princ Harry a Meghan dost možná nečekali. Britský web Express uspořádal čtenářskou anketu, ve které měla veřejnost rozhodnout o tom, kdo slavný pár nahradí v plnění královských povinností. Dle výsledků by lidé na jejich místech rádi viděli Sophii, hraběnku z Wessexu.

Dle informací webu Express.co.uk královna Alžběta II. dala dohromady osm členů britské královské rodiny, kteří v letošním roce vystoupí před veřejnost. A právě osm vyvolených by mělo zahrnovat i Sophii, hraběnku z Wessexu. K takovému rozhodnutí se královna údajně odhodlala poté, co se v loňském roce princ Harry a Meghan vzdali svých královských povinností. 

Ankety webu Express.co.uk, ve které se redakce ptala lidí, zda by na místě Harryho a Meghan uvítali hraběnku z Wessexu, se zúčastnilo 2 551 čtenářů. Devadesát jedna procent z nich pak hlasovalo pro. Krátce nato se začaly objevovat i komentáře, které drsně vystupovaly proti princi Harrymu a Meghan. „Sophie je tisíckrát lepší než Harry a jeho manželka. Je loajální ke královně a své zemi,“ napsal například jeden z hlasujících. „Zbavte se jich!“ dodal jednoduše další. 

Hraběnka Sophie a princ Edward Hraběnka Sophie a princ Edward Zdroj: Profimedia.cz

Královna Alžběta II. však do dnešního dne nepotvrdila, kdo přesně spadá mezi oněch osm zvolených členů britské královské rodiny. Spekuluje se však například o princi Charlesovi a jeho manželce Camille, stejně tak o princi Williamovi a Kate Middleton. Královnina dcera, princezna Anna, je dle informací Expressu ve skupině také zahrnuta. 

Podle zdroje webu Express britská královská rodina pracuje na plánování nejrůznějších událostí pro příští rok a královna věří, že je důležité, aby byli členové britské královské rodiny vidět. Jen tak lze prý zachovat důvěru národa. 

Doby, kdy Camilla Parker-Bowles svého manžela ovládala jako věrného pejska, jsou nenávratně pryč. V poslední době se role otočily a hlavní slovo ve vztahu má princ Charles. Doby, kdy Camilla Parker-Bowles svého manžela ovládala jako věrného pejska, jsou nenávratně pryč. V poslední době se role otočily a hlavní slovo ve vztahu má princ Charles. Zdroj: Profimedia.cz

Královská autorka Angela Levin dodala, že se hraběnka Sophie a princ Edward cítili v minulosti poněkud přehlíženi. „Jsem si jistá, že se do královských povinností rádi zapojí. Už tak učinili od doby, co jsou princ Harry a Meghan pryč. Jsou odhodláni pracovat. Mám pocit, že si připadali poněkud odstrčeni, ale teď je jejich šance,“ nechala se Angela Levin slyšet pro Express.

„Hraběnka je bezesporu nesmírně pracovitá, velmi dobře se stará o lid a královna ji miluje. Navíc s manželem bydlí blízko Windsoru. Dokonce se naučila jezdit na koni, aby mohla s královnou vyrážet na projížďky,“ dodala Levin. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky