Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Monacký kníže odsoudil Harryho a Meghan za televizní rozhovor u Oprah

Meghan a princ Harry
Meghan a princ Harry
Zdroj: Profimedia
Meghan a princ Harry

Přestože od vysílání rozhovoru prince Harryho a Meghan uplynulo několik týdnů, o interview se nadále vedou rozsáhlé diskuze. Manželé musí čelit nejrůznějším reakcím, přičemž ne vždy je odezva přátelská. Několik poznámek k jejich výpovědi v pořadu moderátorky Oprah si neodpustil ani monacký kníže Albert II.

Reakce diváků na rozhovor prince Harryho a Meghan s moderátorkou Oprah jsou různé. Zatímco někteří s dvojicí soucítí a věří jim vše, co řekli, jiní se na Harryho a Meghan dívají jako na lháře, kteří záměrně poškozují britskou královskou rodinu. Jistý soucit a pochopení nalezli manželé i u monackého knížete Alberta II. Ten na jednu stranu dvojici chápe, na druhou stranu nerozumí formě, jakou se rozhodli na britskou monarchii poukázat. 

Měli to prý řešit jinak

Rozhovor prince Harryho a Meghan Markle pochopitelně neunikl pozornosti ani jiných monarchií. Vyjádřil se k němu například i monacký kníže Albert II., který jej nazval „veřejným zobrazením nespokojenosti“. Forma jejich výpovědi mu totiž přišla značně nevhodná, píše magazín People s odkazem na BBC World News. 

Přestože dle svých slov kníže rozumí tomu, že manželé byli pod velkým tlakem, myslí si, že by takové konverzace měly být vedeny v soukromí a měly by být předmětem diskuzí přímo se členy britské královské rodiny. Prý nebylo zdaleka nutné, aby byly tyto záležitosti propírány veřejně. 

„Trochu mi to vadilo,“ nechal se kníže slyšet. „Rozumím tomu, odkud jejich potřeba říct světu, co prožívali, pramenila, ale nebylo vhodné takovým způsobem spustit veřejnou diskuzi,“ dodal ještě. 

Veřejnost byla v šoku

Ještě předtím, než byl rozhovor odvysílán, bylo jasné, že přinese mnoho nových informací i šokujících zjištění. Nakonec ale diváci zůstali v úžasu. To, s čím se totiž manželé v interview svěřili, vyrazilo dech všem a předčilo veškerá očekávání. Meghan Markle například prozradila, že se v Buckinghamském paláci cítila jako ve zlaté kleci, nesměla se prý stýkat se svými přáteli, a dokonce čelila rasistickým narážkám. To vše ji nakonec vedlo k myšlenkám na sebevraždu. „Už jsem prostě nechtěla být naživu,“ řekla se zdrceným výrazem v rozhovoru. 

Harry zase promluvil o vztazích se svým otcem a bratrem. Od doby, kdy se s Meghan rozhodli vzdát se svých královských povinností, si je totiž se svou rodinou cizí. Věří však, že čas jejich vztah zahojí. Hlavním důvodem jejich stěhování do Spojených států a distancování se od britské královské rodiny byl prý nátlak novinářů. Harry si je moc dobře vědom toho, co dokázal tisk udělat jeho matce, a nechce, aby si podobnými stavy musela procházet i jeho manželka. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU