Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Druhé dítě Harryho a vévodkyně Meghan pravděpodobně nedostane královský titul

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a Meghan Markle

Oznámení prince Harryho a vévodkyně Meghan, ve kterém uvedli, že se zanedlouho dočkají svého druhého dítěte, vzbudilo vlnu radosti, ale také otázek. Jednou z těch hlavních je, zda bude jejich dcera nositelkou královského titulu. Je dost možné, že se tak, stejně jako v případě jejich syna Archieho, nestane.

Princ Harry a vévodkyně Meghan se již nemohou dočkat svého druhého miminka, které se ovšem s největší pravděpodobností nedočká královského titulu. Ostatně ani jejich první syn Archie není princem, což rodiče značně trápí. Zmínili se o tom ve svém rozhovoru s moderátorkou Oprah. „Řekli, že nechtějí, aby byl princem, protože by se to odlišovalo od zavedeného protokolu. Znamenalo to, že mu nebude zajištěna řádná ochrana,“ řekla Meghan podle webu Town&Country, jak se k jejímu dítěti stavěla královská rodina ještě v době, kdy byla s Archiem těhotná. 

Strach o bezpečnost dětí

Nositelé královských titulů mají nárok na zvýšenou ostrahu, aby jim byla zajištěna co nejvyšší možná ochrana. Obavy Meghan i Harryho o jejich děti jsou tak rozhodně namístě. „Řekli, že nedostane ochranku, protože nebude princem. Dobře, ale potřebuje být v bezpečí,“ řekla ještě Meghan. Jejich syn Archie by se ovšem dle oficiálních pravidel mohl stát právoplatným princem jen v případě, že na trůn nastoupí princ Charles. 

Vzhledem k tomu, že malý Archie svůj princovský titul nedostal, je velmi pravděpodobné, že jej nedostane ani jejich dcera, která se narodí za několik málo měsíců. Ani ona tedy nebude mít přidělenu svou vlastní ochranku. Své tituly podle všeho získají právě až s nástupem prince Charlese na trůn, pokud tedy nedojde k nějakým změnám v zavedených pravidlech. 

Hrabě z Dumbartonu

Podle webu Town&Country mohl být Archie jakožto královnin pravnuk jmenován hrabětem z Dumbartonu. Podle manželů však britská královská rodina nechtěla, aby měl malý Archie svůj titul, neboť dle výpovědi Meghan panovaly obavy o jeho barvu pleti. Meghanina matka je totiž černoška. 

V rozhovoru Harryho a Meghan došlo k odhalení hned několika tajemství, která byla před veřejností dlouhou dobu skryta. Interview se však rovněž setkalo s bouřlivými reakcemi. Někteří totiž s dvojicí soucítí a cítí lítost, zatímco druzí považují Harryho a zvláště pak Meghan za lháře a jejich výpověď berou jako jedno velké divadlo. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky