Českou republiku zasáhla nesmírně smutná zpráva. Zpěvačka Hana Zagorová, která se potýkala od roku 2020 s nejrůznějšími zdravotními problémy, zemřela. Bylo jí 75 let. Smutnou zprávu potvrdil pro CNN Prima News její manažer Luboš Kříž.

Vše začalo covidem

Zpěvačka Hana Zagorová se i po sedmdesátých narozeninách navzdory onemocnění krve, se kterým bojovala už od mládí, těšila dobrému zdraví. Vše se ale změnilo v září roku 2020, kdy se nakazila koronavirem. Průběh nemoci byl u Zagorové poměrně vážný, a tak musela být dokonce během léčby hospitalizována.

I když se následně nějakou dobu zdálo, že jsou všechny zdravotní neduhy související s koronavirem zažehnány, v létě roku 2021 se zdravotní stav zpěvačky začal v důsledku postcovidového syndromu opět zhoršovat. Od té doby byla několikrát hospitalizována.

Naposledy byla v nemocnici v červnu

V nemocnici strávila Zagorová jen v posledním roce několik dní. Velký strach o ni fanoušci měli už v říjnu 2021, kdy ve svém domě zkolabovala. Hospitalizována byla v návaznosti na to dva týdny. Hana Zagorová často podstupovala kvůli své nemoci krevní transfuze. Bojovala ale i s osteoporózou a musela nosit korzet.

V červnu letošního roku byla bohužel hospitalizována znovu. Ze zdravotnického zařízení se domů vracela na invalidním vozíčku. V pátek 26. srpna pak přišla zdrcující zpráva. Zpěvačka Hana Zagorová zemřela. Česká republika tak přišla o jednu z nejpopulárnějších osobností. Díky mnoha hitům, které ale Hana Zagorová během svého života nahrála, bude žít v lidských srdcích navždy.