Koncert byl plánovaný dlouhou dobu dopředu. Původně se měl jmenovat Konečně spolu! a Hana Zagorová si na něm měla zazpívat osobně. Bohužel jí ale nebylo přáno a své chvilky slávy před vyprodanou O2 arenou se nedožila.

Organizátoři akce spolu s přáteli a blízkými zesnulé umělkyně uvažovali o tom, jak s vybookovaným termínem naložit, a nakonec se rozhodli koncert nezrušit a dopřát Haně Zagorové vzpomínkovou akci, kterou si jistě zaslouží. 

Její velký večer přišel 6. února v úterý. Na události nebyla nouze o známá jména, ať už mezi hosty nebo mezi účinkujícími, kteří se zhostily úlohy vzdát zpěvačce hold a zazpívat její písničky, které tak budou žít dál. 

Praštěná Monika pobavila publikum

Jako první na pódium vyšla Monika Absolonová, která se zároveň postarala o humorný okamžik, kdy ji v závěru vystoupení uhodila sjíždějící bílá opona do hlavy, čímž si vysloužila přízvisko “praštěná Monika”. 

Zpěvačka Monika Konvičková si připravila duet “Setkání”, který s Hanou Zagorovou původně zpíval legendární italský zpěvák Drupi. Kdo vystřihne jeho part, bylo do poslední chvíle překvapením. Když se proto na pódiu objevil Michal David, v sále to zašumělo vzrušením. 

Vdovec po Haně Zagorové Štefan Margita na akci původně vystupovat nechtěl, čemuž se nejde divit. Ztráta milované ženy je totiž pro něj i po dvou letech velmi bolavou záležitostí. 

Silné emoce stříkaly proudem

Nakonec jej ovšem přesvědčila Monika Absolonová, a tak se na pódium přece jen odhodlal. Jeho vystoupení nicméně provázelo drama. Právě ve chvíli, kdy se chtěl dát do zpěvu, totiž přestala fungovat technika. 

Jeho hláška “nic neslyším,” směřovaná původně technikům do mikrofonu, tak zazněla na celou O2 arenu. Hudebník poté naštvaně zahodil mikrofon a hodlal zpívat zcela bez techniky. Naštěstí ale mikrofon znovu naskočil, a tak mohl píseň “Neodcházej, má lásko” zazpívat tak, jak se patří. 

Dalším dojemným momentem poté bylo, když se rozezpívala celá hala a spolu s účinkujícími tak zanotovali text “Je těžké brát věci tak, jak jsou, jenomže jinak to nejde.” Emoce by se v tom okamžiku v sále daly doslova krájet. 

Na lásku si Hana Zagorová musela počkat

O slzy a dojetí se postaralo také plátno, na kterém Hana Zagorová v některých částech koncertu zpívala spolu s účinkujícími umělci.

Láska Hany Zagorové a Štefana Margity byla bezesporu osudovou. Slavná pěnice se dokonce jednou přiznala, že jí osudového muže předpověděl jasnovidec dlouhé roky před tím, než se s ním skutečně setkala. Řekl jí totiž, že největší lásku potká ve svých čtyřiceti šesti letech. 

“Tehdy mi bylo tak osmadvacet a říkala jsem si: K čemu mi bude v šestačtyřiceti láska? Vždyť to budu stará! Jenže já potkala Štefana. A bylo mi přesně šestačtyřicet,” vzpomínala před časem Zagorová s tím, že právě Štefan jí za dlouhé čekání opravdu stál. 

Není proto divu, že se za něj provdala pouhých 22 hodin poté, co se rozvedla s baletním mistrem a choreografem Vlastimilem Harapesem.

Související články