Hana Zagorová dlouhé roky bojovala s vážným onemocněním krve. "Název mé nemoci zní paroxysmální hemoglobinurie – znamená to, že se rodí nekvalitní červené krvinky, které dřív odumírají," prozradila hvězda ve své životopisné knize.

Stav Zagorové se navíc výrazně zhoršil poté, co v roce 2020 prodělala koronavirus s těžkým průběhem a následně trpěla postcovidovým syndromem.

"Dokonce to zapříčinilo, že jí lékaři oznámili, že se na pódium před své publikum nevrátí. Hodně ji to zdeptalo psychicky. Ale stále na tom nebyla tak, že by někdo očekával její smrt," prozradil Blesku kamarád zesnulé hvězdy a popsal také jak proběhlo nečekané úmrtí Zagorové.

Strnulý výraz ve tváři

Po poslední hospitalizaci byl stav Hany Zagorové vážný. Příbuzní i fanoušci ale do poslední chvilky doufali, že se z toho statečná zpěvačka dostane.

K náhlému zhoršení došlo ve čtvrtek 25. srpna. "Štefan byl u toho, když Hanka dostala snídani. Napila se kávy, položila hrnek a najednou prý měla strnulý výraz ve tváři," popsal zmíněnému webu rodinný přítel s tím, že Štefan Margita okamžitě zavolal sanitku. Operní zpěvák se modlil, aby se stav jeho manželky ještě zlepšil, Zagorové už ale bohužel nebylo pomoci.

Lékaři údajně konstatovali těžkou mrtvici. O den později pak přišla tragická zpráva, legendární zpěvačka zemřela.