Příznivci Hany Zagorové budou mít příležitost se s legendou české hudby plnohodnotně rozloučit ve středu 31. srpna v Divadle Kalich, den předtím, tedy v úterý 30. srpna, však proběhne ceremoniál, kterého se smí zúčastnit jen ti nejbližší. Běžný pohřeb se ale konat nebude.

Skromný obřad

Podle informací webu Aha! si Hana Zagorová nepřála klasický velký pohřeb. Jak totiž uvedl Štefan Margita, půjde spíše o pietní událost. Na úterní ceremoniál, který se uskuteční v kostele na pražské Malé Straně ve 14 hodin, smí přijít jen její rodina, přátelé a blízcí kolegové. Není zcela jasné, kolik smutečních hostů se na pietní akci objeví. Vzhledem k tomu, že má jít o menší obřad, lze očekávat, že přijde skutečně jen hrstka nejbližších. Na ty, kteří přijdou uctít památku Hany Zagorové, má podle zmíněné redakce Štefan Margita speciální požadavek. Chce totiž, aby nosili květiny a věnce vytvořené z ruží či gerber, a to jen ve světlých barvách.

Další, veřejné rozloučení se pak uskuteční ve středu 31. srpna v Divadle Kalich. „Pro ty, kteří měli a mají Hanku rádi a chtějí se s ní přijít rozloučit osobně, budou mít příležitost ve středu 31. 8. 2022 v Divadle Kalich od 11 do 17 hodin. Hanka se do Kalichu ráda vracela a bude zda zanedlouho uveden muzikál z jejích písní Biograf láska,” informoval fanoušky na sociální síti Margita.

Místo posledního odpočinku

Jak uvedlo CNN Prima News, Hana Zagorová se na svůj odchod připravovala již před deseti lety, kdy na hřbitově na Vyšehradě od soukromého vlastníka zakoupila hrob za několik stovek tisíc korun. Právě tam našli po přesunu z Kokořínska místo posledního odpočinku i zpěvaččini rodiče, Josef a Edeltruda Zagorovi. K nim se po posledním rozloučení připojí i Hanička.

Související články