Když vloni v září zveřejnili manželé Hana Zagorová a Štefan Margita informaci, že se nakazili koronavirem, spousta jejich fanoušků měla strach. Ten ještě posílila hospitalizace oblíbené zpěvačky, která se do nemocnice dostala kvůli zhoršujícímu se stavu. Před nedávnem prozradila, že se u ní kvůli onemocnění rozvinul oboustranný zápal plic, napsal web TN.cz. Teď si ale může konečně oddechnout. Má totiž za sebou jedno ze dvou očkování proti covidu.

Druhá dávka zatím není nutná

Přestože je nesmírně důležité absolvovat obě očkování, aby byla zajištěna maximální účinnost očkovacích látek v boji proti koronaviru, zpěvačka prozatím obdržela jen jednu dávku. „Protože v sobě mám strašně moc protilátek, tak ta druhá dávka mi prý stačí až za hodně dlouho,“ nechala se podle webu Aha! slyšet zpěvačka s tím, že její manžel vzhledem k svému věku zatím nárok na očkování nemá vůbec.

„Štefan ještě na vakcínu nárok nemá, tak mu trošinku to mládí závidím,“ pokračovala ještě a dodala, že letošní Velikonoce nestrávila úplně podle svých představ. Těšila se totiž na procházku. „Tak občas chodíme na nábřeží, kde to moc milujeme, ale spíš se procházíme tady všude kolem nás. Přece jenom se ještě snažíme trochu chránit,“ svěřila se Hana Zagorová.

Člověk se nakazí, ani neví jak

Zpěvačka před nedávnem pro web iDNES zavzpomínala, jak se zákeřnou nemocí s největší pravděpodobností nakazila. „Je to hned… Já jsem měla dva úžasné koncerty a nevyhnete se tomu, že na vás někdo skočí a chce vás obejmout. Dávejte na sebe pozor. Dodržujte pravidla, která považujeme za všeobecně důležitá. Mysleme na to, že můžeme nakazit lidi, kteří jsou starší a nějakým způsobem nemocní. Pro ně může být koronavirus devastující,“ řekla na konci loňského září a apelovala přitom na fanoušky, aby k sobě byli ohleduplní.

V Česku se, zdá se, epidemická situace vyvíjí příznivě. Dle nejnovějších informací webu Novinky.cz je na tom za všech krajů nejlépe Praha. V ní totiž index rizika nově klesl na 39 bodů, což odpovídá žlutému stupni systému PES. Blýská se konečně na lepší časy?