Hana Zagorová minulý rok onemocněla covidem a skončila v péči lékařů. Bohužel několik měsíců po prodělané nemoci se u zpěvačky projevil postcovidový syndrom, kvůli kterému musela hvězda zrušit všechny naplánované koncerty.

Když už to vypadalo, že se stav Zagorové konečně lepší, přišel nečekaný kolaps. Margita byl zrovna na turné a po skončení koncertu už se své manželce nemohl dovolat. Do bytu proto vyslal příbuzné a nakonec musela zasáhnout policie, aby se ke zpěvačce dostali.

Zagorová byla v nemocnici přes dva týdny a obětavý Margita chodil na transfúzní oddělení pražské Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí i několikrát denně.

Nejúčinnější transfuze je pro Haničku pódium, říká Margita

Hana Zagorová léta trpí úbytkem červených krvinek a prodělaný covid jí rozhodil krevní destičky. "Ty se musí teď srovnat a potom musí Hanka na pódium, to je pro ni ta nejúčinnější transfuze," řekl Blesku Štefan Margita.

Zpěvačce se ale naštěstí už daří lépe. "Chodí už všude čiperně, sama se koupe a má chuť k jídlu, to je důležité. Dneska s takovou chutí snědla nemocniční řízek s bramborovou kaší. Dokonce mi zakázala, abych jí cokoli nosil, tak jí to tam chutná," dodal Margita, který se už nemohl své ženy dočkat. "Moc se na Hanku těším, je mi doma bez ní smutno," svěřil se operní pěvec stejnému webu.

Pomoc neteře zpěvačka odmítla

Ve středu po poledni si Štefan Margita odvezl Hanu Zagorovou z nemocnice domů, o svou ženu se ale stále obává. "Myslel jsem, že s Hankou bude neteř, když nebudu doma. Ona ale tvrdí, že je to naprosto zbytečné, protože je už soběstačná a cítí se dobře," vysvětlil starostlivý pěvec výše zmíněnému webu.

Odmítnutí pomoci ale bere Margita spíše pozitivně. "To je ale na druhou stranu velmi dobré znamení, že se nebojí být sama," tvrdí.

Nezbývá než Haničce Zagorové popřát mnoho zdraví. Fanoušci stále věří, že se hvězda ukáže na slíbeném koncertě v Lucerně.

Hana Zagorová se konečně vrátila domů z nemocnice.