Celé Česko truchlí nad úmrtím legendární zpěvačky Hany Zagorové, nejvíce ovšem její odchod na věčnost zasáhl pochopitelně jejího dlouholetého manžela, Štefana Margitu. Hana Zagorová a opěrní pěvec tvořili od devadesátých let takřka nerozlučný pár, ve všem se podporovali a žili jeden pro druhého. Margita se o svou milovanou Haničku staral hlavně v posledních měsících, kdy ji už sužovaly četné zdravotní problémy.

Seznámení, které jí změnilo život

Hana Zagorová a Štefan Margita se podle webu prozeny.cz seznámili v roce 1991 díky společné kamarádce. Na operního pěvce půvabná Hanička okamžitě zapůsobila a on tak neváhal a pozval ji na operní premiéru do Basileje. Zpěvačka souhlasila, a tak se začala psát nová kapitola jejího života. Než se ale Hana Zagorová setkala s Margitou, byli v jejím životě i další důležití muži.

Dali přednost přátelství a práci

Jedním z nich byl například i hudebník Karel Vágner, se kterým zpěvačka prožila krátký románek. Nakonec se ale rozhodli, že si více než jako partneři rozumí jako přátelé a kolegové. Vztah tedy ukončili, nadále si ale byli velmi blízcí a jeden druhého považovali za velmi dobrého přítele. Karel Vágner dokonce v jednom z rozhovorů uvedl, že kdo měl to štěstí a zpěvačka jej milovala, měl na celý život na co vzpomínat.

Hana Zagorová se poprvé provdala v roce 1986 za tanečníka Vlastimila Harapese. Oba toužili po potomkovi, kterého ovšem Hanička ze zdravotních důvodů mít nemohla. Chtěli proto dítě adoptovat, což se jim ale bohužel nepodařilo. Manželství skončilo po čtyřech letech. Konec lásky by ale nemohl být krásnější. I s Harapesem si totiž Hanička byla blízká i nadále, velmi se přátelili a v rozhovorech o sobě navzájem mluvili jen v superlativech.

Související články