Hana Zagorová spolupracovala na knížce Naprosto nezbytná Hana Zagorová a zanechala v díle nejednu vzpomínku ze svého soukromého i pracovního života.

Nyní kniha vyšla několik měsíců po smrti zpěvačky v nové verzi, kde přibyly rozhovory s jejími nejbližšími. Kromě toho obsahuje nově události posledního roku, kdy Zagorová bojovala s těžkým potscovidovým syndromem.

Právě koronavirus totiž zhoršil zpěvačky chorobu, se kterou bojovala celý život. "Název mé nemoci zní paroxysmální hemoglobinurie – znamená to, že se rodí nekvalitní červené krvinky, které dřív odumírají," popsala ve životopisné knize sama Zagorová.

Vše vzniklo z tuberkulózy

Nemoc krve u Hany Zagorové prý propukla poté, co během studií na vysoké škole prodělala tuberkulózu.

"Tenkrát jsem chodila na Vysokou pedagogickou školu v Ostravě a Hanka byla v sanatoriu v Opavě," zavzpomínala sestra zpěvačky Evelyn na smutné období, kdy Hanka strávila několik měsíců v nemocnici.

"Jezdili jsme za ní ale každý víkend. Nudila se tam, tak se naučila háčkovat. Uháčkovala mi tam šaty, moc pěkné, které jsem pak dlouho nosila," dodala Evelyn.

"Jinak to nebylo veselé období, samozřejmě jsme se o ni báli. Sama Hanka si ale ani na nic nestěžovala, byla taková trpitelka," uzavřela zpěvaččina sestra s tím, že nejhůř nesli těžký osud Haničky hlavně jejich rodiče.

Štefan Margita po smrti své manželky odjel do USA

Související články