Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Vágner po smrti Hany Zagorové stále trpí: Přes její smrt se nemůže přenést

Karel Vágner
Karel Vágner
Zdroj: FTV Prima/Teki Shine
Karel Vágner

Diváky televize Prima už zanedlouho čeká speciální epizoda talkshow 7 pádů Honzy Dědka, do které si moderátor pozval čtyři hosty, kteří si byli nesmírně blízcí se zesnulou zpěvačkou Hanou Zagorovou. Jedním z nich je i její nejlepší kamarád Karel Vágner, který přiznal, že je pro něj odchod milované hvězdy stále velmi náročný. 

Honza Dědek si do svých 7 pádů pozval nejbližší zpěvačky Hany Zagorové, aby společně s nimi na hvězdu české hudební scény zavzpomínal. Jeho pozvání přijali Karel Vágner, Vlasta Peterková, Monika Absolonová a Vlastimil Harapes. 

Před Honzou Dědkem tak stál nelehký úkol – netruchlit, ale bavit. „Chtěl jsem, aby se vzpomínalo zvesela. Hana Zagorová měla smysl pro humor a já doufám, že se tam nahoře bude hodně smát,“ přeje si moderátor. „Asi dojde i na smutek, jsou to první Vánoce bez Hany Zagorové a všem nám je velmi líto, že už tady s námi není. K Vánocům už dlouho patřila tradice vánočních koncertů Hany Zagorové v Lucerně, letos poprvé nebudou a my jsme si říkali, že by bylo hezké, kdybychom tenhle díl věnovali celý této velké osobnosti české hudební scény. Pozval jsem proto čtyři hosty, kteří jsou s ní neodmyslitelně spjatí,“ dodal Honza Dědek.

Stále truchlí

„Hlavně to nesmí být smutný, protože kdybychom se nechali unést tímto směrem, tak bychom se tu utopili v slzičkách, protože jsme tu Hanku všichni čtyři milovali. Já se pokusím, ale neslibuju, že to ustojím, protože jsem si myslel, že se tím prokoušu daleko dřív, ale abych byl upřímný, moc mi to nejde,“ přiznal bez okolků nejlepší přítel Hany Zagorové Karel Vágner.

Asi největší obavu z natáčení měl Hančin první manžel Vlastimil Harapes, který dosud nebyl schopen o Hančině odchodu příliš mluvit a stáhl se z pozornosti veřejnosti. „Média mě oslovovala k vyjádření, ale bylo to velmi čerstvé. V tu chvíli jsem na to vůbec neměl náladu. Dodnes se píše, že jsem nemocný, že jsem v nemocnici… Ale já jsem na to zkrátka duševně neměl. Ani dnes to nebude jednoduché, ale teď už dokážu mluvit,“ svěřil se před natáčením Vánočních 7 pádů Honzy Dědka. 

Dokud budu já, bude i Hanička

Účast ve vánočních 7 pádech Honzy Dědka věnovaných vzpomínkám na zesnulou Hanu Zagorovou přijala i její nejlepší a dlouholetá kamarádka Vlasta Peterková. „Na Hanku myslím každý den. Byla mi tak blízká, že ji mám pořád s sebou. Dokud budu já, bude i Hanička,“ říká dojemně Vlasta Peterková. Společně studovaly a bydlely na kolejích, pojí je mnoho a mnoho společných zážitků. Ani pro ni nebylo jednoduché vystoupit v pořadu. „Tak trošku jsem se na to připravovala, vždycky, když mám mluvit o Haničce, jsem z toho nervózní. Znám ji skoro 60 let, to je strašně moc, celou tu dobu jsme byly ve spojení. Je to můj milovaný člověk a bude navždycky. Neznám člověka, který by o ní nemluvil hezky,“ říká Peterková, která má s Hankou Zagorovou spojené i Vánoce. 

Hana Zagorová pochopitelně velmi chybí i Monice Absolonové, která ráda pořádala společná setkání. „Naposledy jsme měly babinec v době covidu, dělaly jsme online vysílání u Hanky doma. Byly jsme hodně v kontaktu, ale jak se toho covidu vzhledem ke svému onemocnění hodně bála, nechtěla se potkávat s lidmi, tomu jsem absolutně rozuměla. A tak jsme tam dělaly online vysílání a pak jsme se, myslím, potkaly ještě jednou. Hanička by to věděla líp. A pak už jsme byly jen v telefonickém kontaktu, velmi častém. Myslím, že ten covid Hanka nenesla dobře, tu izolaci. Milovala lidi, těšila se na koncerty, a jestli tušila, že se něco může stát…“ uvažovala Monika Absolonová. 

Speciální epizodu 7 pádů Honzy Dědka sledujte 20. prosince ve 20:15 na Primě. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky