Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hana Maciuchová: Pohřeb si nepřála, kolegové jí udělali to samé, co Štaidlovi

Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
Zdroj: Profimedia
Hana Maciuchová

Hana Maciuchová si podle slov rodiny pohřeb nepřála, někteří však její přání odmítli vyslyšet. Kolegyně z divadla Simona Postlerová se rozhodla, že uspořádá pro zesnulou herečku mši. Podobná věc se přitom stala před pár dny Ladislavu Štaidlovi.

Hana Maciuchová poslední měsíce bojovala s agresivní formou rakoviny slinivky. O tom, jaký svádí boj, ale věděli pouze ti nejbližší. O to více hereččin nečekaný odchod její fanoušky zarmoutil, nikdo totiž netušil, že jí jde o život.

Maciuchová si na mediální pozornost nikdy nepotrpěla, vždy byla za dámu a své soukromí si dobře střežila. Možná právě proto si nepřála veřejný pohřeb, ale pouze malé rozloučení v rodinném kruhu.

Simona Postlerová se však rozhodla, i přes poslední přání své kolegyně z divadla, uspořádat mši, na kterou pozvala všechny kamarády zesnulé hvězdy.

Simona Postlerová prý byla s Hanou Maciuchovou pravidelně v kontaktu, dokud to zdravotní stav herečce dovolil. „Věděla jsem, že je v nemocnici. Ale byla vždy veselá. Když jsem jí na konci listopadu přála k narozeninám, žertovala. Byl to úžasný člověk, moc na ni myslím. Posílala jsem jí zprávy i po svátcích, ale už mi neodpovídala,“ popsala Postlerová Aha.cz poslední kontakt s kamarádkou.

Hana Maciuchová Viktor Preiss Hana Maciuchová, Viktor Preiss Zdroj: Profimedia

„Jsem věřící. Cítila jsem, že Haničku musíme vyprovodit v kostele,“ vysvětlila Postlerová, proč se rozhodla mši uspořádat.

Paradoxní je, že zádušní mše proběhne 16. února ve stejném kostele, kde před pár dny uspořádali kamarádi podobné rozloučení pro Ladislava Štaidla. Věci se navíc ujal i stejný kněz.

Rozloučení s Hanou Maciuchovou proběhne v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru. Budova kostela stojí přímo naproti vinohradskému divadlu, kde herečka hrála neuvěřitelných 50 let.

Postlerová se navíc zná s knězem Jakubem Berkou, takže se jí hladce podařilo mši domluvit. Právě Jakub Berka přitom sloužil mši za Ladislava Štaidla, kterou mu stejně jako Maciuchové zařídili jeho kolegové z branže. Hudebník přitom napsal i do své závěti, že si žádný pohřeb nepřeje.

Odchod Ladislava Štaidla i Hany Maciuchové byl pro jejich přátele evidentně natolik bolestivý, že se chtěli rozloučit za každou cenu, a jaksi přitom nemysleli na přání svých zesnulých kolegů...

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky