Zpráva o úmrtí skvělé české herečky Hany Maciuchové zasáhla celé Česko. Její kolegové a kamarádi chtěli řádným způsobem uctít její památku, avšak vzhledem k přetrvávající pandemické situaci nebylo zcela jasné, kdy se tak stane. Nakonec se organizace zádušní mše podle Blesku chopila herečka Simona Postlerová.

Kolegové z divadla i filmu

Zádušní mše se konala v úterý odpoledne v kostele svaté Ludmily na Vinohradech v 16 hodin. Chvíli předtím se to v okolí hemžilo známými tvářemi, mezi kterými nechyběla samotná Postlerová, kolegové z Divadla na Vinohradech jako Otakar Brousek mladší, Zuzana Vejvodová nebo Carmen Mayerová, již na mši doprovodil její manžel, herec Petr Kostka.

Nechyběl ani Jaroslav Satoranský, který se po boku Hany Maciuchové objevil v dnes již kultovních Krkonošských pohádkách. Dvojice si spolu několikrát zahrála i v divadle. Rozloučit se s herečkou přišla také Jitka Schneiderová, která si ve slavné komedii Samotáři zahrála její dceru. Mezi dalšími, kteří přišli vzdát hold, byly také Dagmar Havlová či Dáša Zázvůrková.

Roušky a zvláštní obuv

Právě kvůli současné epidemické situaci dorazila řada hostů v rouškách, takže nebylo možné u každého zcela jistě poznat, o koho se vlastně jedná. Rozeznat bylo ale například možné Vlastimila Harapese. Zato herec Václav Vydra byl k nepoznání, přestože svou tvář neskrýval za rouškou. Všechny totiž překvapil pořádným plnovousem, ale také výběrem obuvi. Do sněhu a zimy totiž podle Blesku vyrazil jen v crocsech, gumových děrovaných botách, které se hodí převážně na léto.

Samotný obřad se nesl v poklidném duchu. Na čestném místě byla položená fotografie zesnulé Maciuchové od fotografa Jakuba Ludvíka. Během ceremonie pak promluvila organizátorka Simona Postlerová, která pak dokonce s Dagmar Havlovou přijala i svatou hostii.