Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hana Maciuchová opouští Ulici: Ohrozí seriál?

Zdroj: Profimedia.cz

Herečka Hana Maciuchová se rozhodla, že po pěti letech opustí seriál Ulice. Potřebuje si prý odpočinout a chce se věnovat také jiným projektům. Co bude její odchod znamenat pro oblíbený seriál?

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných šmejdů vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dneska pár slov k nekonečnému seriálu Ulice.

Zvítězil šarm a vtip

Seriál Ulice spolu se svými protagonisty Hanou Maciuchovou a Rudolfem Hrušínským získal minulou sobotu všechny hlavní ceny Anno 2009. Myslím, že celkem po právu. Na rozdíl od jiných nekonečných seriálů, kterým už dochází dech (příkladem je třeba Ordinace v růžové zahradě 2, která podle mého názoru dost stagnuje), drží alespoň pár zajímavých dějových linií. Jednou z nich je příběh Miriam Hejlové a Vlastimila Peška. Jejich přátelství a pak i intimní sbližování bylo skutečně roztomilé a nepostrádalo vtip a šarm. Velkou zásluhu na tom samozřejmě měli právě představitelé obou rolí – Maciuchová a Hrušínský. I nynější zápletka se znovuobjeveným manželem Hejlové a rozpory se synem Jardou jsou také celkem zajímavé a to, že se vše táhne trochu moc dlouho, je prostě dáno formátem nekonečného seriálu.

Hana Maciuchová,Rudolf Hrušínský, Ulice Hana Maciuchová,Rudolf Hrušínský, Ulice Zdroj: Profimedia.cz, Mirek Vostrý

Kam s Hejlovou?

I když odchod Maciuchové určitě nebude znamenat konec seriálu Ulice, scenáristům každopádně zamotá hlavu. Musí vyřešit problém, kam Miriam Hejlovou „uklidit“. Maciuchová slíbila, že se po čase k natáčení zase vrátí, takže náhlá smrt nepřichází v úvahu. Onemocní a bude se léčit kdesi daleko? Nebo odjede na dlouhou cestu? A co bude s Vlastou Peškem, když Rudolf Hrušínský patrně seriál opustit nehodlá? Navíc budou muset tvůrci pořádně propracovat ostatní dějové linky tak, aby diváci měli důvod dívat se dál a bavili se. Nova už prozradila, že nové zápletky chystá a pomalu přicházejí i nové postavy. Otázkou zůstává, zda přinesou seriálu to, co s Maciuchovou ztratí. Zralý půvab a eleganci...

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Leonardo DiCaprio bojuje s šílenci

Kdysi se proslavil jako romantický idol z Titaniku. Dnes je ale Leonardo DiCaprio (35) někým úplně jiným. Vyhýbá se skandálům, hraje v seriózních…

Akční letáky