Jiří Adamíra se narodil ve středočeských Dobrovicích. Na tamním hřbitově měl oba rodiče a toužil spočinout vedle nich. Jeho životní partnerka Hana Maciuchová mu zařídila hrob na Vyšehradě s náhrobkem od Olbrama Zoubka. Jeho rodiče tam posléze nechala převézt.

Právě tam se podle Blesku objevila zasklená černobílá fotografie Maciuchové, která nedávno podlehla rakovině. S Adamírou jsou tak téměř po třiceti letech zase spolu. Nejen na jeho hrobě, ale i v nebi.

Do Adamíry se zamilovala jako velmi mladá

On byl o dvacet let starší a v té době ženatý. Byť se oba snažili svoje pocity potlačit, nešlo to. Nakonec skončili spolu. Adamíra měl z předchozího vztahu jedenáctiletého syna, a tak se herečka stala alespoň macechou. Sama totiž děti mít nemohla.

Adamíra však později dostal rakovinu páteře a boj s ní nevyhrál. „Když to potom spělo tak problematicky do konců, tak jsem řvala na ty lékaře, ať mi neříkají nic problematického, protože je v jejich popisu práce, aby lidem pomáhali,“ uvedla Maciuchová v pořadu České televize Neobyčejné životy.

Rakovinu už herečka v minulosti jednou měla

Adamíra zemřel 14. srpna 1993. „Zkolabovala jsem, přestala jsem spát, ochořela jsem. Vůbec nic mi nepomáhalo,“ přiznala herečka, kterou nakonec rakovina zničila taky. Nemoc ji v minulosti napadla už jednou.

„Měla jsem nádor prsu, jako před lety maminka, která nad nemocí zvítězila,“ říkala v roce 2017. „Oslavím tam půlkulatiny a zůstanu do svátků,“ prozradila krátce před svými narozeninami v roce 2020 podle Blesku s tím, že je na Moravě. Že ji však rakovina napadla znovu, nikomu neřekla. Hana Maciuchová zemřela 26. ledna 2021.