Hana Maciuchová byla nejen nesmírně talentovanou herečkou, ale také statečnou ženou s velkým srdcem. Když se v roce 2016 dozvěděla, že onemocněla rakovinou prsu, podařilo se jí nad nádorem zvítězit. Bohužel ale jen na pár let. Na konci roku 2019 si vyslechla další zdrcující diagnózu, rakovina tentokrát postihla její slinivku. Herečka ale bojovala statečně a nevzdávala se. „Oznámili jí, že má karcinom, a následovaly chemoterapie i ozařování. Snášela bolesti, nechtěla opiáty, protože v té době ještě hrála v Divadle Ungelt. Muselo to být strašně těžké,” uvedl pro deník Aha! lékař a přítel herečky Karel Valdauf.

Poslední chvíle

Rok na to už ale pravděpodobně herečka věděla, že tento boj nevyhraje. Rozhodla se proto své poslední chvíle strávit se svou rodinou na Moravě. „Jsem na Moravě a vyhlížím vlídnější čas. V rodinném kruhu budeme vzpomínat na rodiče, na milovanou maminku, které vděčím za to, že jsem na světě,” vzkázala tehdy Hana Maciuchová do redakce deníku Blesk.

V té době se zároveň rozloučila i s Divadlem Ungelt a tamnímu vedení oznámila, že se na prkna už nevrátí. „Ujala se jí sestra Silvie, obětavě se o ni starala. Lékaři také dělali, co mohli, aby netrpěla. Hanička jinak nikomu nic neřekla. Ještě deset dní před smrtí brala mobil, takže nikdo nic zlého netušil,” prozradil ještě Valdauf.

Přednostně vyřešila závěť

Hana Maciuchová neměla manžela a neměla ani děti, bylo tedy jasné, že bude muset vytvořit přehlednou závěť, aby pozůstalým nepřidělávala další starosti. Závěť herečka sepsala ručně. Podle Aha! odkázala svému bratrovi Milanovi 2 miliony korun v hotovosti a také své auto. Sestra Silvie, která se s manželem Ivanem o Maciuchovou v jejích posledních chvílích starala, dostala od herečky byt v Praze a také chalupu. A nezapomněla ani na svou sestřenici, které odkázala 100 tisíc korun. Hana Maciuchová byla nesmírně laskavou a empatickou ženou, která zkrátka ani v těch nejhorších chvílích nepřestávala myslet na své blízké a nechtěla jim přidělávat další starosti.

Související články