Půvabná herečka zahájila svou kariéru v brněnských divadlech. Účinkovala v Národním divadle Brno, v Divadle Bolka Polívky a od roku 2005 je ve stálém angažmá v Městském divadle Brno.

Mimo své rodné město vystupuje čas od času i v Praze. Zářila například v divadle Karlín, nebo Pod Palmovkou.  

Hvězda nekonečných seriálů

Zásadní pro ni byla role zdravotní sestry Anny Peškové v seriálu Velmi křehké vztahy. Ve zmíněném seriálu měla dokonce i svatbu. K oltáři šla po boku Daniela Bambase. Jejich veselka byla závěrem třetí série.

V posledních letech ji diváci vídají na konkurenční TV Nova. Hana hraje v nekonečném seriálu Ulice Veroniku Maléřovou. Postava, kterou ztvárňuje, je v seriálu už babičkou. V reálném životě je ovšem Holišová zatím bezdětná.

Láska v utajení

Své soukromí si bedlivě střeží. Poslední partnerem, kterého ukázala veřejnosti, byl tanečník Tomáš Smička. Jejich vztah se rozpadl v roce 2017.

Naposledy přiznala přítele v rozhovoru pro Novinky v roce 2021. „Jsem delší dobu šťastná a spokojená. Mám partnera, který není z naší branže, a to je opravdu všechno, co vám k tomu řeknu.“ Od té doby se ke svému soukromí vyjadřuje ještě méně.

„Ať je jaro, léto, podzim nebo zima, o tom osobním životě mluvím nerada. Střežím si to pro sebe a své nejbližší, takže se mnou je tímhle stylem celoročně,“ řekla minulý rok na podzim pro Expres.

Představu o svém protějšku má ovšem jasnou. „Zásadní je asi pohled, ale úsměv je taky důležitý,“ popisuje svého ideálního muže. Mimo to by měl mít smysl pro humor a také pochopení pro její povolání. „Asi by to bylo fajn, kdyby mu nevadilo, co dělám. A když bude fandit, bude to úplně super,“ dodala.

Jeden úspěch za druhým

V profesním životě si ovšem užívá jeden úspěch za druhým. Je už dvojnásobnou držitelkou prestižní Thálie. Cenu získala v roce 2013 za roli Papežky Jany v muzikálu Papežka a v roce 2023 za roli Marty Kubišové v představení Marta.

„Je toho spousta. Její příběh je neuvěřitelný a leccos z něj stále nedokážu pochopit. Fascinuje mne třeba její pevnost. Když v závěrečné písni zpívám: ‘Já s tou tváří neměnnou, já chci pevná v kolenou stát, dál stát.’, mám vždy husí kůži a jsem úplně vyřízená. Marta Kubišová ji takto zpívala v mládí a vůbec netušila, že vlastně zpívá svůj osud. Ona opravdu nikdy neuhnula. To mi přijde fascinující a inspirativní. Jsem profesně i lidsky ráda, že mne taková práce potkala,“ nešetřila chválou směrem k populární zpěvačce.

Na nic nespěchá

Třiačtyřicetiletá Holišová si hlavu s mateřstvím ani vdáváním neláme. „Rozumím tomu, že je u žen období, kdy se od nich očekávají děti a rodina, ale já se tím vůbec nezabývám. Vyznávám heslo „žij a nech žít“, každý to má nastavené jinak, každého životní cesta je unikátní. Člověk přece není povinen žít podle toho, jaká mají lidé kolem očekávání,“ prozradila svůj postoj pro Novinky.

„Rozhodně to u mě není tak, že jsem se zaměřila jen na práci. Žiju i svůj osobní život, rozhodně ho kvůli kariéře neodkládám. Nikdy to tak nebylo. Měla jsem samozřejmě období, kdy bylo třeba se intenzívněji věnovat práci, ale na osobní život jsem nikdy nerezignovala,“ dodala.

Související články