V Buštěhradu žila Hana Brejchová již delší dobu. Nejprve tam bydlela se svým třetím a posledním manželem. Když si ho brala, bylo jí již přes šedesát let. 

Ten byl ale třiadvacet let starší než ona a po třech letech soužití bohužel zemřel na mozkovou mrtvici. Od té doby měla sice herečka ještě známost, ta ale k ničemu dlouhodobému nevedla.

V roce 2009 doslova utekla hrobníkovi z lopaty, protože si ve svém bytě zapálila svíčku a následně usnula v křesle. Svíčka ovšem ze stolku spadla a založila požár. Kdosi ze sousedů zavolal hasiče a to herečce zachránilo život.

Po požáru už nemohla žít sama

Probrala se v nemocnici a dozvěděla se, že přišla prakticky o všechno. Přestěhovala se poté do domu s pečovatelskou službou a v tom také strávila své poslední chvíle před smrtí. 

Hana Brejchová sice zemřela již před několika dny, veřejnosti to ale její dvě dcery sdělily teprve nyní. 

“Já jsem se tuhle smutnou zprávu dozvěděla před pár dny od bratra. A bohužel vám ji mohu jen potvrdit,” sdělila Blesku její neteř Tereza Brodská. 

Jana Brejchová se o smrti sestry nedozví

Své matce a sestře zesnulé umělkyně Janě Brejchové o smutné události neřekla. “Mamince to sdělovat nebudu. Dlouhá léta se s Hanou neviděly. Maminka je vážně nemocná a já nechci, aby jí tato zpráva ještě přihoršila,” vysvětlila Tereza Brodská, jejíž matka se již dlouhých jedenáct let potýká s neurologickým onemocněním a má svůj vlastní svět.

Sestry Jana a Hana Brejchovy spolu nemluvily dlouhé roky. Jana totiž údajně byla dotčená, že hlavní roli ve slavném filmu Lásky jedné plavovlásky nedostala ona, ale právě její sestra Hana. Kromě toho snímek točil její již bývalý manžel Miloš Forman a ona měla pocit, že spolu ti dva něco mají. 

Jak to tehdy bylo, věděly pochopitelně jen ony dvě, nicméně celá situace vedla k tomu, že spolu obě slavné sestry přestaly na dlouhá léta komunikovat. Několik pokusů o uzavření příměří sice proběhlo, ale nepřinesly žádné výsledky. 

Usmířit se se sestrou nestihla

“Uvědomuji si, že už sestru asi v životě neuvidím, že dřív Jana umře, ale je mi to opravdu jedno. Má, co chtěla. Já další vstřícný krok už dělat nebudu,” sdělila Hana Brejchová v roce 2020 deníku Aha!. 

“Vždyť ona mne ani vidět nechce! Když jsem za ní šla po tom jejím kolapsu na Malvazinky, podruhé mne už nepřijala, a to si objednala rybízový koláč, který jsem jí potom nesla. Víte, jak mi bylo? Když jsem ten koláč potom rozdávala zdravotnímu personálu? Bylo mi to strašně líto,” popsala herečka jejich smutné poslední setkání. 

Složité vztahy měla také s jednou ze svých dcer. “Se Světlanou se nestýkám. Už dávno ji nepovažuji za svoji dceru. Zřekla jsem se jí. Vzdala se svých dětí kvůli chlapovi. Občas se ozve Veronice (druhé dceři, pozn. red.), ale nechci, aby o mně věděla. Říkám jí, ať jí klidně řekne, že máma umřela,” říkala umělkyně rázně. Zda to tak zůstalo až do jejího skonu, nebo se stihly udobřit, ale v tuhle chvíli není známo.

Související články