Jako první o její smrti informoval Blesk.cz. S podrobnostmi následně přišla TV Nova. Hadrbolcová patřila k výrazným tvářím televize Nova hlavně díky seriálu Ulice.

Bohatá kariéra

V nekonečném seriálu hrála od jeho samotného začátku pekařku Růženu. Ulici opustila už více než před rokem a to právě díky velkým zdravotním problémům. Hadrbolcová se objevila ve více než stovce filmů. Zářila například v seriálech Létající Čestmír, Přítelkyně z domu smutku nebo Redakce. Mimo starší filmy a seriály se ukázala například i v poměrně novém snímku z roku 2019 a to v komedii Petra Kolečka Přes prsty.

Oblíbená herečka neměla jen bohatou televizní kariéru ale i tu divadelní. V Divadle S.K. Neumanna dnes známé pod názvem Divadlo pod Palmovkou působila více než třicet let. V angažmá byla také v Divadle Komedie, Rubín, Divadle na Zabradlí a v Divadle v Řeznické.

Život bez dětí

Zdena Hadrbolcová nikdy své děti neměla. Roli maminky tak zažívala jen před televizními kamerami. „Byla to moje volba. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní… Mnohokrát jsem přemýšlela, jak by se mi život změnil, kdybych děti měla a ony se třeba nepovedly. Je to celoživotní úvazek a někdy, jak vidím kolem sebe, je to nejen radost, ale občas je to i velmi těžké.“

Věčně mladá

Herečka se velmi dlouho těšila dobrému zdraví a perfektní kondici. Dokonce po osmdesátce hrála ještě tenis. "Pouštějí mě v tramvaji sednout, ale jsem v rozpacích, protože já vstávám, když přijde starší dáma. Já se věku nebráním, ale je mi divné, kolik je mi let. Nevím, jestli by nebylo čestnější to přiznat," prozradila v roce 2019 v rozhovoru pro Český rozhlas.

Smutek z Ulice

Zpráva o smrti herečky zasáhla nejen její okolí ale i všechny ze seriálu Ulice. „Zdenička Hadrbolcová byla především velkou profesionálkou, na kterou jsme se mohli vždy spolehnout. Přestože jí občas nebylo moc do smíchu, jakmile vešla do ateliérů, jako by všechny starosti a trable hodila za hlavu. Celá se rozzářila, byla tu pro své kolegy, pro nás. Rozdávala úsměvy, s Jaruškou Obermaierovou byly na place i v zákulisí sehranou dvojkou, která bavila celý štáb. Nikdy na ni nezapomeneme,“ řekla ke smutné události producentka seriálu Ulice Janka Maršíková.