Dětství v Německu

Reese Witherspoonová se narodila 22. března 1976 v New Orleans jako druhé dítě profesorky a chirurga. Není tedy pravděpodobné, že by tahle pravá blondýnka byla zároveň blondýnkou hloupou.

Krátce po jejím narození šel otec za prací do Německa a rodina ho následovala. Zpět do USA se vrátili, když Reese byly čtyři roky, a usadili se v Nashvilu.

Talent odmalička

V sedmi letech se malá Reese dostala díky rodinnému příteli do reklamy na jedno místní květinářství, a tím odstartovala svoji kariéru.

S podporou rodičů a touhou prosadit se jako herečka zvítězila v talentové soutěži Ten-State Talent Fair.

Hodila školu za hlavu

Vystudovala střední školu v Harding Academy a také nějakou dobu navštěvovala dívčí Harpet Hall School v Nashvillu, kde excelovala i jako roztleskávačka. Rok poté studovala anglickou literaturu na Stanfordově univerzitě, nicměně rozhodla se školy zanechat a věnovat se naplno herectví.

Pravá blondýnka

V roce 2001 se krásná herečka dostala na hrchol slávy díky roli Pravé blondýnky ve stejnojmenném filmu, ze kterého stal kasovní trhák.

"Pravá blondýnka pro mě byla osobní kampaní proti stereotypům a předsudkům," nechala se Reese slyšet, protože ji štvalo, jak musí od producentů poslouchat, že není dost chytrá, vysoká, sexy a snad ani dost blond.

Neméně úspěšné bylo i jeho pokračování a z Reese se stala jedna z nejlépe placených star Hollywoodu. Jen pro zajímavost, její honoráře za hlavní roli nejdou pod 15 milionů dolarů (necelých 300 milionů korun v přepočtu).

Krach prvního manželství

Při natáčení filmu Velmi nebezpečné známosti se seznámila s kolegou Ryanem Phillippem a 5. června 1999 se vzali. Brzy se jim narodila dcera Ava Elizabeth. Už dva roky po svatbě to ale v manželství začalo skřípat. Zatímco Reese kladla rodinu na první místo, Ryan to viděl jinak. Vztah se snažili udržet a rozhodli se pořídit si druhé dítě. V roce 2003 se jim narodil syn Deacon Reese, ale manželství to bohužel neposílilo.

„Konec mého manželství byl vyčerpávající a ponižující,“ uvedla herečka v červnu 2008, kdy oficiálně proběhl rozvod. To už ale rok randila s dalším kolegou Jakem Gyllenhaalem, se kterým se na sklonku roku 2009 také rozešla. Prý nebyl ještě na výchovu jejích dětí zralý.

Druhé manželství a další dítě

Krásná blondýnka single ale dlouho nezůstala. V roce 2010 se dala dohromady s Jimem Tothem a svatba proběhla 26. března 2011. Mezi přítomnými nechyběli Renée Zellweger, Sean Penn, Scarlett Johansson a mnoho dalších. Pro Jima je tenhle sňatek prvním a oba doufají, že spolu zůstanou navždy.

27. září 2012 se novomanželům narodil syn Tennessee.

Úspěšná herečka i dobrá víla

Na svém kontě má Reese více než třicet filmů a je držitelkou i některých prestižních ocenění.

Za roli ve filmu Walk the Line režiséra Jamese Mangolda, ve kterém ztvárnila roli June Carter, získala Oscara, cenu BAFTA a Zlatý glóbus za nejlepší herečku v hlavní roli.

Od roku 2007 je velvyslankyni kosmetické značky Avon, která se zaměřuje na boj proti rakovině prsu, domácímu násilí a poskytování pomoci během krize. Také se aktivně podílí na hnutí Zachraňte děti a je členkou rady Fondu na obranu dětí.

Mohlo by vás také zajímat: Velký Gatsby - filmový trhák podle známé knižní předlohy