Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Gottová vs. Gavriely: Která líp moderuje?

Zdroj: Profimedia.cz

Už to je bezmála měsíc, co se v televizi objevily VIP Zprávy s moderátorkami Ivanou Gottovou (34) a Martinou Gavriely (32). Která z nich si v nové pozici vede líp?

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných hyen vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dnes pár slov o dvou začínajících moderátorkách.

VIP Zprávy: od startovní čáry

Výchozí pozici měly obě dámy takřka shodnou – moderátorské zkušenosti neměla ani jedna, pokud nechceme počítat noční pořad Sexy šance, který uváděla Gavriely. V něm totiž nejde o moderování, ale o nakrucování se a vyzývání diváků, aby utráceli za telefonní hovory horentní sumy. Obě se na moderování pečlivě připravovaly několik týdnů – televize jim najala učitelku, která je učila správně mluvit, řešila se otázka vzhledu, zkoušely si vysílání, jak se říká do zdi. Která to tedy zvládla lépe? Pojďme zkusit bodovat.

Přirozený versus umělý vzhled

Pokud jde o vzhled, tam přirozený půvab Ivany Gottové předčil umělou Gavriely. Ivana působí před kamerou příjemně, i když podle mého názoru zbytečně usedle. Vzhledem ke své vysoké a štíhlé postavě si přece může dovolit zajímavější modely. Inspirací jí může být třeba Mahulena Bočanová (43), která je při uvádění Top Star Magazínu oblečena vždy skvěle! To Gavriely je zase Ivanin úplný opak. Televizní vizážisté a stylisté jakoby záměrně chtěli podtrhnout její laciný vzhled. Vyzývavé modely, v kterých vypadá jako nabíječka vzduchovek na střelnici, vyloženě snižují její výkony. Takže zatímco Gottová by se mohla trochu víc odvázat, Gavriely musí bezpodmínečně ubrat. Bod pro Ivanu!

Ivana Gotttová

Kdo víc „syčí“?

A teď mluvený projev obou moderátorek… Na obou je vidět (a ještě více slyšet), že jsou začátečnice. Ivana strnule stojí a text spíše odříkává. Jsou slyšet sykavky (ale ty vem čert, jsou slyšet i u ostřílenějších moderátorů) a také rozhodně nezapře, že pochází z Opavy. To Gavriely se po studiu pohybuje trochu přirozeněji, ale divák podle pohybu očí přesně vidí, jak pozorně čte text z čtecího zařízení. Také k jejím sykavkám a nosovkám by měl odborník jistě výhrady. Na druhou stranu žádný učený z nebe nespadl a obě dámy právě díky prvnímu měsíci skutečného moderování vědí, na čem mají zapracovat. Bod si tedy zaslouží obě.

Gottová vs. Gavriely: Kdo má větší šmrnc?

V uvádění VIP Zpráv se moderátorky pravidelně střídají. Je ale vidět, že televize za jedničku považuje Ivanu. Upoutávky natočila nejprve s ní, do médií posílá její propagační fotky… Je to pochopitelné, jméno Gottová prostě táhne! Jméno ale není zásluha a ani přednost, která se dá nějak rozvíjet. Gavriely je zase energičtější a šmrncovnější, za což si zaslouží svůj druhý bod.

Martina Gavriely

Na závěr…

Naše pomyslné bodování tedy skončilo nerozhodně 2 : 2. Mě obě celkem příjemně překvapily, protože jsem čekala větší průšvih. Uvidíme, jak se bude jejich kariéra dál vyvíjet. Já si myslím, že Ivana zůstane na plný úvazek paní Gottovou a její moderování bude krátkodobou záležitostí, a Gavriely možná půjde dopředu.

Co si myslíte vy?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky