Gott a komunisti: Odhalené tajemství?

Čerstvý sedmdesátník Karel Gott si po bombastických oslavách narozenin moc neoddychne. Objevil se totiž dopis, který měl v červenci 1971 poslat největšímu komunistickému pohlavárovi Gustávu Husákovi a schvalovat v něm normalizaci… A je kolem toho pořádný šrumec!

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných šmejdů vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dneska se zamyslíme nad tím, co se děje kolem Českého slavíka.

Rok Gotta

Karel Gott slavil své 70. narozeniny. Média se tímto tématem zabývala snad od začátku roku. Všechny články, které rekapitulovaly Mistrův život, byly vesměs pozitivní. I oslavu narozenin, kam přišla většina českých celebrit, všichni chválili. Uplynulo čtrnáct dní a přišel šok. Jeden internetový server zveřejnil dopis, který měl v 70. letech napsat Karel Gott spolu s Ladislavem a Jiřím Štaidlovými generálnímu tajemníkovi Ústředního výboru Komunistické strany Československa Gustávu Husákovi. V něm tihle tři schvalují normalizaci a de facto si dělají prostor pro své další, veleúspěšné působení v komunistickém Československu.

Karel Gott 

Co na to Mistr?

Všichni samozřejmě okamžitě sháněli Gottovu reakci – a objevilo se jich hned několik. V jedněch novinách zpěvák tvrdí, že se jedná o konstrukci, která ho má poškodit a zničit. Jinde uvedl, že žádný takový dopis nikdy nenapsal, a jeho podpis je tedy falzifikát. Pak ale připustil, že dopis mohl přece jen podepsat, ale nevědomky. A nepřímo naznačil, že mu ho mohl k podpisu podstrčit některý z bratrů Štaidlových.

Karel Gott

Minulost je neúprosná

Co z toho je pravda? To se jen tak nedozvíme. Možná dokonce nikdy. Pravdou ale je, že minulosti člověk (a slavný dvakrát) neuteče. A pravdou je, že se hodně zapomíná na to, jak Karel Gott proplouval minulým režimem. Leckdy to naopak vypadá, že proti němu dokonce hodně bojoval… Myslím, že Českému slavíkovi nikdo nechce upřít titul krále českého popu (ve svém oboru nemá konkurenci, to musí přiznat i ti, kteří nepatří k jeho fanouškům). Možná jen má zveřejnění dopisu 20 let po revoluci připomenout, že to tenkrát bylo přece jen trochu jinak… Co myslíte vy?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Demi Moore

Vzestupy a pády Demi Moore

Bývala nejlépe placenou herečkou na světě. Bývala krásnější polovičkou nejmocnějšího páru Hollywoodu. Bývala odepsanou veličinou. A nyní je Demi…

Akční letáky