Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Matka Dennise i sběratelka z Dallasu: Zemřela hvězdná herečka Gloria Henry

Gloria Henry zemřela 3. dubna 2021.
Gloria Henry zemřela 3. dubna 2021.
Zdroj: Profimedia.cz
Gloria Henry zemřela 3. dubna 2021.

Gloria Henry je po smrti. Americká herečka známá mimo jiné z legendárního seriálu Dallas zemřela ve svých osmadevadesáti letech. Do hereckého nebe odešla den po svých narozeninách. Dcera Erin Ellwood o ní nyní dojemně promluvila.

V 80. letech si zahrála v seriálu Dallas bohatou sběratelku umění Onu Evander. Gloria Henry byla odjakživa nádherná, takže jí role dobře sedla. Seriál o ničem jiném než o vztazích mezi bohatými lidmi nevyprávěl. V soukromí ale byla Gloria skromná a vyznávala především rodinné hodnoty.

Dceři Erin Ellwood bude navěky chybět. „Teď už svobodně a bez těla létá. Odešla ve 3:40 odpoledne. Byla to tak neuvěřitelná žena v mnoha ohledech,“ napsala o ní Erin na Instagramu.

„Tento poslední rok s ní byl nádherný a srdcervoucí. Díky všem za vaši podporu na této cestě. Sbohem mami, navždycky budu milovat tvoji odvahu,“ vzkázala jí do nebe.

Proslavil ji seriál o neposlušném chlapci

Před kamerou se hvězdná herečka objevovala až do roku 2012. Svého času byla typickou americkou kráskou. Známá byla především jako matka neposedného Dennise v ještě černobílé verzi seriálu Dennis, postrach ulice.

Její postava se jmenovala Alice Mitchell a objevila se v 164 epizodách. K televizi Gloria tíhla vždycky. Narodila se v New Orleansu, ale kvůli kariéře se přestěhovala do Los Angeles.

Zemřela den po 98. narozeninách

Pracovala v několika rádiích, vystupovala v nespočtu reklam a cizí jí nebylo ani divadlo. Televize na sebe nenechala dlouho čekat. Kromě seriálu o neposlušném chlapci si zahrála i ve filmech, namátkou Nebezpečné svědectví, Malá vada na kráse, Ranč zločinců, Calamity Jane nebo Johnny Allegro. Své 98. narozeniny oslavila 2. dubna a o den později zemřela.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU