Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak bydlí topmodelka G. Bündchen: pořídila si nejzvláštnější dům v Hollywoodu

 Gisele Bündchen s manželem
Gisele Bündchen s manželem
Zdroj: Profimedia
Více v galerii
Gisele Bündchen s manželem

Ne všechny celebrity se slepě ženou za penězi a dávají své bohatsví okatě najevo. Gisele Bündchen (40) dala přednost ekologii a přírodě. Po pár letech se ale sídlo snažila prodat za 40 milionů dolarů a odstěhovala se do Bostonu. 

Gisele Bündchen a Tom Brady (43) se vzali v roce 2009. Plní lásky chodili na procházky kolem kalifornského pobřeží a objevili nezastavěný pozemek. Nezaujal je jen krásný výhled na oceán, ale i energie, kterou z toho místa cítili. Věděli, že tam bude jejich domov. Brady je se šestinásobným vítězstvím Super Bowlu považován za nejlepšího hráče amerického fotbalu všech dob. Bündchen se stala průkopnicí "horse walk", Annou Wintour (70) byla označovaná jako "modelka tisíciletí" a pro své úspěchy v modelingu patří mezi nejbohatší ženy světa. Pár nemá hluboko do kapsy a sídlu v Brentwoodu se dlouho nebránili. Jen za pozemek zaplatili tehdejším majitelům Saltzmannovým skoro 12 milionů dolarů. 

Ekologie, luxus a příroda 

Modelka vlastní vilu v Kostarice, hotel v Brazílii, několik rozlehlých pozemků ve městě v Trancoso, dům v Bostonu a sídlo v Santa Monice. V Brentwoodu měli manželé jasné požadavky. Dům musel být ekologicky nenáročný, energeticky soběstačný a s využitím recyklovaných materiálů. Bündchen je velveslankyní Dobré vůle pro životní prostřední při OSN, a tak chtěla jít příkladem. Architekt Richard Landry měl po pár sezeních jasno. Pravou rukou se mu stal designér Joan Benkhe. Společně měli vytvořit domov pro rodinu, ne za každou cenu stylový, ale osobitý, útulný a pohodlný. To je mezi celebritami výjimečné. Jen málokdo upozadní luxus a výstřelky na úkor přírody a souladu s ní. 

Nešlo zdaleka jen o samotnou stavbu, ale procesy kompostování, recyklace, opětovného využití vody, zavlažování, ekologické stavební materiály a fotovoltaické panely. 

Dům je postavený z několika druhů lámaného vápence a mansardová střecha je z vermontské šedé břidlice. Všechno, co se kolem domu nachází, má svůj význam a přínos pro životní prostředí. Ani bazén není ledajaký, svým nepravidelným tvarem připomíná jezírko. Dubová prkna místo terasy vyvolávají pocity klidu a pohody. Uvnitř jsou zrestaurované trámy a dlaždice a kachle ze starých krbů, kterým dali designéři druhou šanci. Dům v sobě skrývá vše, co moderní rodina potřebuje - osm ložnic, parkoviště pro šest aut, vinný sklep, posilovnu, výtah a skromné lázně. Hvězdný soused Arnold Schwarzenegger (73) je jen třešinkou na dortu. 

Asi největším překvapením domu je malá farma. Z boku domu, kde se terén svažuje, se nachází menší sad. Tam rodina pěstuje jablka, broskve, švestky, okurky, papriky, kapustu a guavy. Své místo vyčlenili i pro velký kurník a početnou skupinku slepic. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky