Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

George Clooney měl závažné zdravotní problémy a změnil se k nepoznání

George Clooney ve filmu The Midnight Sky
George Clooney ve filmu The Midnight Sky
Zdroj: profimedia.cz

Známý herec George Clooney musel být před nějakou dobou hospitalizován kvůli zánětu slinivky. Ohrozil tak natáčení nového snímku The Midnight Sky. Sám herec má za to, že si zánět způsobil s největší pravděpodobností sám, když kvůli roli ve filmu rychle zhubnul o zhruba 12 kilogramů. 

Natáčení nového snímku s Georgem Clooneym v hlavní roli se neobešlo bez komplikací. Herec totiž musel být v průběhu filmování hospitalizován kvůli zánětu slinivky. Po pár dnech ho ale z nemocnice pustili a Clooney mohl nový snímek ze studia Netflix dotočit. 

Ve filmu The Midnight Sky Clooney ztvárňuje astronauta Augustina Lofthouse, který má rakovinu. Z toho důvodu musel herec v krátkém čase hodně zhubnout, aby do role zapadl. To podle něj mohlo být příčinou vzniku zánětu. „Snažil jsem se moc rychle zhubnout a pravděpodobně se o sebe moc nestaral,” nechal se podle webu Novinky.cz hollywoodský herec slyšet. Akutní zánět slinivky však bývá ve většině případů způsoben nadměrnou konzumací alkoholu a tučného jídla, kouřením anebo úrazem.

George Clooney

Hubnutí nebylo tím jediným, čemu se herec kvůli své nové roli oddal. Nechal si rovněž narůst plnovous. „Nechal jsem si narůst velký ošklivý plnovous a můj syn je z toho nadšený, protože mi do toho může schovávat věci, kterých si nevšimnu, dokud nejdu do práce,” smál se George Clooney.

„Ale moje manželka a dcera byly opravdu šťastné, když jsem se toho zbavil, protože bylo fakt těžké najít v tom chaosu obličej,” dodal ještě, jak jeho proměnu vnímal zbytek rodiny. 

George Clooney ve filmu The Midnight Sky

Snímek The Midnight Sky vypráví příběh osamělého vědce v Antarktidě, který spěchá upozornit astronauty, jež se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. 

Kromě Clooneyho se ve filmu objeví také herečka Felicity Jones, Kyle Chandler či David Oyelowo. Režie se potom ujal sám představitel hlavní role. A nebylo to zdaleka poprvé, kdy se Clooney zhostil i režírování. Do vedoucího křesla zasedl například i u snímku Suburbicon: Temné předměstí či Dobrou noc a hodně štěstí. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky