Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

George Clooney měl závažné zdravotní problémy a změnil se k nepoznání

George Clooney ve filmu The Midnight Sky
George Clooney ve filmu The Midnight Sky
Zdroj: profimedia.cz

Známý herec George Clooney musel být před nějakou dobou hospitalizován kvůli zánětu slinivky. Ohrozil tak natáčení nového snímku The Midnight Sky. Sám herec má za to, že si zánět způsobil s největší pravděpodobností sám, když kvůli roli ve filmu rychle zhubnul o zhruba 12 kilogramů. 

Natáčení nového snímku s Georgem Clooneym v hlavní roli se neobešlo bez komplikací. Herec totiž musel být v průběhu filmování hospitalizován kvůli zánětu slinivky. Po pár dnech ho ale z nemocnice pustili a Clooney mohl nový snímek ze studia Netflix dotočit. 

Ve filmu The Midnight Sky Clooney ztvárňuje astronauta Augustina Lofthouse, který má rakovinu. Z toho důvodu musel herec v krátkém čase hodně zhubnout, aby do role zapadl. To podle něj mohlo být příčinou vzniku zánětu. „Snažil jsem se moc rychle zhubnout a pravděpodobně se o sebe moc nestaral,” nechal se podle webu Novinky.cz hollywoodský herec slyšet. Akutní zánět slinivky však bývá ve většině případů způsoben nadměrnou konzumací alkoholu a tučného jídla, kouřením anebo úrazem.

George Clooney George Clooney Zdroj: profimedia

Hubnutí nebylo tím jediným, čemu se herec kvůli své nové roli oddal. Nechal si rovněž narůst plnovous. „Nechal jsem si narůst velký ošklivý plnovous a můj syn je z toho nadšený, protože mi do toho může schovávat věci, kterých si nevšimnu, dokud nejdu do práce,” smál se George Clooney.

„Ale moje manželka a dcera byly opravdu šťastné, když jsem se toho zbavil, protože bylo fakt těžké najít v tom chaosu obličej,” dodal ještě, jak jeho proměnu vnímal zbytek rodiny. 

George Clooney ve filmu The Midnight Sky George Clooney ve filmu The Midnight Sky Zdroj: profimedia.cz

Snímek The Midnight Sky vypráví příběh osamělého vědce v Antarktidě, který spěchá upozornit astronauty, jež se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. 

Kromě Clooneyho se ve filmu objeví také herečka Felicity Jones, Kyle Chandler či David Oyelowo. Režie se potom ujal sám představitel hlavní role. A nebylo to zdaleka poprvé, kdy se Clooney zhostil i režírování. Do vedoucího křesla zasedl například i u snímku Suburbicon: Temné předměstí či Dobrou noc a hodně štěstí. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky