Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jakou manikúru vybrat? Výhody a nevýhody akrylových, gelových a šelakových nehtů

Gelové nehty
Gelové nehty
Zdroj: Shutterstock

Výběr správné manikúry může být složitější, než si myslíte. Každá úprava nehtů, od akrylové přes gelovou až po šelakovou, nabízí své vlastní výhody. Zjistěte, která možnost bude nejlépe vyhovovat vám.

Mít dokonalou manikúru, to není jen tak. Kromě vyhledání správné manikérky je třeba vzít v úvahu také různé receptury laků, které jsou na trhu k dispozici. Akryl, šelak a gel jsou už nějakou dobu frekventované pojmy v nehtovém průmyslu a je důležité se s nimi seznámit, abyste vylepšili svou "nail game". Mnoho lidí si však často objednává manikúru, aniž by plně rozuměli tomu, která varianta je pro jejich potřeby nejvhodnější.

Klíčovými faktory, které je třeba zvážit při výběru úpravy vašich nehtů, jsou pevnost, dlouhá životnost a zdraví nehtů. Jak dlouho chcete, aby vám manikúra vydržela? Je zdraví vašich přírodních nehtů nejvyšší prioritou? Ponořme se do podrobností o jednotlivých možnostech úpravy nehtů, abychom pochopili, co tvoří dokonalou manikúru a proč je zásadní vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Gelové nehty

Gelové nehty byly vlastně prvním hitem kosmetického průmyslu, který předcházel popularitě akrylových nehtů. Existují různé typy gelu, a to tvrdý gel a měkký gel. Tvrdý gel je hustý gel, který lze tvarovat a prodlužovat tak, aby odpovídal požadovanému tvaru nehtů. Je to nejsilnější varianta ze všech tří a k zaschnutí vyžaduje vytvrzení pod UV světlem. Naproti tomu měkký gel se nanáší jako běžný lak a nelze jej použít k prodloužení nehtů. Nabízí větší trvanlivost než běžný lak a lze jej odstranit acetonem. Násilné odstranění soft gelu bez acetonu ale může způsobit poškození přírodních nehtů.

Akrylové nehty

Akrylové nehty zahrnují aplikaci směsi polymerového prášku a monomerní tekutiny. Obvykle se umísťují na již vytvrzený akrylový nástavec a zasychají, když jsou vystaveny působení vzduchu. Při jejich odstraňování je důležité vyhledat odbornou pomoc, protože nesprávné odstranění může poškodit nehtové lůžko. Akrylová manikúra má také silný chemický zápach, proto je během procesu nutné dostatečné větrání.

Šelakové nehty

Shellac je specifická značka laků na nehty, která kombinuje gel a lak do jednoho vzorce. Poskytuje větší pevnost než běžný lak, ale není tak silný jako gel. Při aplikaci se šelak vytvrzuje pod UV lampou a vydrží přibližně 14 dní. Protože však obsahuje lak, je náchylný k odlupování.

Které jsou pro vás ty pravé?

Každá možnost úpravy nehtů má své výhody a nevýhody. Akrylové nehty jsou cenově dostupnější, ale jak povyrostou, mohou zachytávat nečistoty a bakterie. Tvrdé gelové nehty zase lépe vydrží, ale jejich odstranění trvá ve srovnání s ostatními možnostmi déle. Měkké gelové nehty vyžadují před odstraněním důkladné přerušení vazeb s nehtovům lůžkem. Shellac nehty mají přirozenější povrch a jsou pro nehty zdravější, nicméně jejich odstranění trvá o něco déle než odstranění akrylových nehtů.

Výběr manikúry tak nakonec závisí především na osobních preferencích. Akrylové nehty jsou skvělé pro experimentování s různými tvary a vzory nehtů. Gelové nehty jsou ideální pro dlouhou životnost a zachování zdraví vašich přírodních nehtů. Shellac nehty poskytují přirozený povrch, který se velmi podobá vašim skutečným nehtům. Jaké to budou, je především na vás a vašich potřebách.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky