Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Gábina Soukalová: Došla jí trpělivost! Podala na Petra Koukala trestní oznámení

Gabriela Soukalová a Petr Koukal
Gabriela Soukalová a Petr Koukal
Zdroj: Profimedia
Gabriela Soukalová a Petr Koukal

Gabriela Soukalová a její exmanžel Petr Koukal rozjeli rozvodovou bitku naplno. Moderátorka se nedávno vyjádřila na adresu svého bývalého manžela a nařkla ho z krádeže. Situace ale od té doby ještě vygradovala, a budoucí maminka podala na Koukala trestní oznámení!

Gabriela Soukalová na začátku věřila, že rozvod s Petrem Koukalem proběhne hladce a bez zbytečných mediálních dramat, velice se ale mýlila. 

Biatlonistka po rozchodu zjistila, že jí manžel v době jejich vztahu nenápadně čerpal peníze z účtu a pořizoval si za ně tajně nemovitosti. Když se s Koukalem rozloučila, z milionů vydělaných biatlonem nezbyla Gabriele ani koruna, a musela si na živobytí dokonce půjčovat od rodiny.

„Šokovalo mě zjištění, že exmanžel půjčoval v době manželství milionové částky fyzické osobě, navíc za velmi překvapivých podmínek. Neměla jsem o tom tušení, přitom vám asi nemusím říkat, z jakých prostředků tyto peníze půjčoval. Vlastně to, že mi nechal pasiva, zatímco on využíval aktiva a pobíral v klidu nájmy z bytů, které si nechal posílat výhradně na své účty, byla pro mě poslední kapka. Začátky po odchodu z předchozího vztahu byly opravdu těžké. Jednou jsem si musela půjčit peníze od rodičů, abych vše zvládla. Dnes už jsem se naštěstí trochu stabilizovala,“ překvapila nedávným odhalením v rozhovoru pro Expres

Na Koukala se vaří voda, hrozí mu pořádný průšvih

Petr Koukal pouhých dvanáct dní po rozvodu s Gabrielou Soukalovou na sebe přepsal objekt, který ale koupil o rok dřív. Toho si samozřejmě všimla i jeho bývalá manželka.

„Vzhledem k tomu, že kupní smlouvu k této nemovitosti uzavřel už v dubnu loňského roku a poté několik měsíců čekal, než po našem rozvodu podal návrh na vklad, tak spekuluje, že tento převod nebude součástí společného jmění manželů. Musím říct, že mě takové jednání v jeho případě nepřekvapuje,“ řekla Soukalová Blesku.

Jelikož podivných transakcí ze strany Koukala proběhlo víc, rozhodla se Soukalová celou věc předat advokátovi, a ten si s údajným zlodějíčkem brát servítky nebude. 

Právník Soukalové předal celou věc policii, na Koukala toho mají víc

„Oznámení o podezření ze spáchání trestného činu bylo podáno na státní zastupitelství. To je klíčový orgán státní moci, který bdí nad dodržováním zákonů v řízení přípravném i tom, které takovému řízení předchází. Podání oznámení o podezření ze spáchání trestného činu jsem vypracovával společně s kolegou JUDr. Miroslavem Antlem, který je také advokátem. K oznámení podepsanému, dle plné moci, oběma advokáty byly připojeny potřebné přílohy,“ prozradil právník Soukalové Jaroslav Ortman.

Zástupce bývalé sportovkyně mimo jiné popsal, z čeho policie Koukala podezírá. „Právní kvalifikace podezřelých skutečností, obsažených ve vlastním oznámení, byla v textu označena jako možný trestný čin podvodu a křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku,“ sdělil Ortman.

Právník také vysvětlil, že hodlá se svou klientkou řešit i další podezřelé transakce, které její exmanžel v době jejich vztahu prováděl. „Oznámení o podezření ze spáchání trestného činu bylo podáno zatím jen za část majetkových dispozic společnými prostředky ze strany Petra Koukala. Týká se nabytí nemovitosti za částku 4 100 000 korun v říjnu roku 2020, jejího částečného prodeje dalším dvěma osobám, které si na zakoupení podílu vezmou hypoteční úvěr přes 3 miliony, aby pak všichni prodávali stejnou nemovitost, bez jakýchkoli úprav, za částku 12 900 000 korun. K tomu bylo podáno i trestní oznámení, které bude prověřováno. Toto však není jediný problém, který je spojen se jménem Petra Koukala a který by měl být prověřen,“ uzavřel Ortman.

Petr Koukal se zatím ke kauze nijak nevyjádřil, zhruba před měsícem ale tvrdil, že Gabriela Soukalová lže a právě ona porušila jejich dohodu, kterou po rozchodu měli. Necháme se tedy překvapit, s jakým vysvětlením přijde sportovec tentokrát.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky