V neděli 14. prosince oslaví váš syn Kristiánek první narozeniny, co od vás dostane?

Kristiánek dostane bubínek, protože na všechno teď pořád bubnuje.

Jak se má syn k světu, jaké dělá verbální a pohybové pokroky?

Kristiánek je šikulka a je děsně vyrychlenej. Děláme si s manželem „ srandu“, že vznikl z nějaké „rychlovky“… (smích) Povídá od sedmi měsíců – mama, tata, deda, baba, ham, pá pá, hačí, hajá. Už udělá několik krůčků a leze takovou rychlostí, že jsme všichni pořád v pohybu a ve střehu.

Slyšel jsem, že není velký spáč…

Jo, jo. Vstávám k němu někdy až desetkrát za noc. Pochovat, pomazlit, napít čaje, mlíčka. Teď už je to ale lepší. Vstávala jsem i častěji. Říkám tomu noční aerobik. Moc si to ale užívám. Je krásné, když cítíte, jak moc vás to malé potřebuje.

To že se moc nevyspíte, je asi také jedním z důvodů, že jste teď tak štíhlá?

Přesně tak. Zkuste celou noc běhat do vedlejšího pokoje, taky zhubnete.

Cvičíte a stravujete se zdravě?

Cvičí se mnou Kristiánek. Jinak ještě plavu. Stravuju se úplně normálně.

Nedostane Kristián sourozence? Máte další dítě v plánu? Neodradily vás jistě nepříjemné okolnosti porodu i následná vyčerpávající péče o miminko?

Neodradilo mě nic. Vše kolem mimi je vyčerpávající, ale nádherné. Ještě bych chtěla tak do pěti let holčičku.

Pomáhá vám s Kristiánkem i manžel Josef Kokta?

Pomáhá. A moc. Už od porodnice. Je skvělým tátou. Mám fakt štěstí, vybrala jsem si dobře.

Jak si oba chlapi spolu rozumějí?

Mají se moc rádi… Jen když je Kristiánek moc unavenej, tak tíhne víc ke mně, ale to je u takovýhle mrňat normální.

Čeho si na vašem manželovi nejvíce ceníte?

Pohody.

Josef už byl dvakrát ženatý, věříte, že jste posledním přístavem, kde zakotvil, jak by řekl básník?

Věřím, že ano, ale nikdy nevíte. Dopředu to ve vztahu neumí nikdo naplánovat.

Rozmazluje si vás manžel? Nocí vám květiny? Pamatuje si výročí a data narozenin a svátků? To bývá u chlapů problém…

Je pozorný a pořád mě překvapuje. Jsme vlastně stále spolu (manžel pracuje na akciové burze z domova). Drobnosti si dáváme po celý rok, včetně květin.

Vzhledem k silnému finančnímu zázemí, které vám poskytuje manžel, byste asi nemusela pracovat, přesto pracujete, moderujete, provázíte Top Star magazínem, proč?

Protože jsem pracovitá, ambiciózní a navíc tahle práce mě moc baví. Dělám svoji práci s radostí a mám i na tomhle poli své dlouhodobé cíle.

Vy sama v Top Star tak trochu vstupujete lidem do soukromí, jak jste se vy sama vyrovnala s popularitou a zájmem médií? Zmáhá vás to někdy?

Ne. Zájem médií mám ráda. Je to součást mojí práce.

Gábina Partyšová
* 9. 06. 1978, Brno
Vystudovala soukromé brněnské gymnázium. Od čtyř let chodila na Lidovou školu umění na hodiny zpěvu, klavíru a hudební nauky. V devíti letech vyhrála konkurz do brněnského dabingového studia, kde dabovala dětské role (např. seriál Dallas). V roce 1993 uspěla v hudebním pořadu ČT 1 »Jak se rodí hvězdy«, dva roky nato vydala svoje první CD. V letech 1998 - 2006 pracovala jako redaktorka pořadu TV Nova - Prásk a natáčela reportáže s českými celebritami. V roce 2003 vydala svou druhou desku, o rok později třetí. Zatím poslední CD Gabriela vydala loni. Zkusila to také jako herečka ve filmech Experti a Prachy dělaj člověka. V současnosti moderuje a zpívá na společenských a firemních akcích. Je radaktorkou dvojstrany o módě ve společenském časopise a pracuje jako redaktorka pořadu Top Star Magazín. Je vdaná za podnikatele Josefa Koktu, se kterým má ročního syna Kristiána. Další informace najdete na www.igabriela.cz

Máte ještě čas na zpívání? Vaše poslední album se setkalo s dobrým ohlasem, chystáte další? Vystupujete někde?

Nejvíce teď zpívám doma Kristiánkovi. (úsměv) Ale také jezdím moderovat různé firemní a společenské akce a tam si i často zazpívám písničky z mé poslední desky. Jinak pracuju na třech nových písničkách a těším se, až je budu nahrávat.

Jak jste daleko s vánočními přípravami, máte už „naklizeno“? A co dárky?

Už máme vánočně nazdobený dům a tento týden budeme s mamkou a sestrou Monikou péct cukroví. Naklizeno máme permanentně. Dárky neřešíme. Největší dáreček máme už doma. Jmenuje se Kristian.

Jak prožijete vánoční svátky, klasicky, tedy se stromečkem, kaprem s bramborovým salátem, dárečky, koledami?

Úplně klasicky. Jen bez kapra. Budeme mít filé a vepřové řízky se salátem, který tradičně připraví můj taťka. Na Vánoce se moc těším.

Konec roku je na dosah, co se vám letos nejvíc povedlo a naopak nepovedlo?

Nejvíc se mi povedl Kristián. A co se mi nepovedlo ? Asi to, že v červnu se vedení TV Nova nerozhodlo pro můj pořad ze společnosti „Créme Bruleé“, který jsem jim nabídla, a rozhodlo se pro Přísně tajné.

Co byste si nejvíc přála v Novém roce?

Zdraví, pohodu, štěstí, lásku…