Mezi výčet jeho nezapomenutelných rolí patří také šéf kriminálky Kubát ze seriálu Malý pitaval z velkého města. I tento snímek je naprostým diváckým fenoménem.

Manželství z rozumu

Zatímco v práci byl úspěšný, v osobním životě už to tak růžové nebylo. Charismatický herec se čtyřikrát oženil. První jeho manželkou byla Alena Sklenariková, se kterou má syna Davida. Frej po letech přiznal, že si ji vzal jen kvůli tomu, že byla těhotná. Adriana i s jejich synem emigrovala do Švýcarska, kde jej její nový manžel adoptoval. 

Druhou manželkou představitele doktora Sovy mladšího byla Gabriela Wilhelmová. Jejich manželství bylo bezdětné. Frej zůstal po boku Gabriely až do její smrti. Zemřela na rakovinu v roce 2002.  

Další manželství si herec zažil s Evelynou Steimarovou. Během vztahu si prošli oba dva neuvěřitelnou bolestí. Evelyna dvakrát porodila mrtvého potomka v osmém měsíci těhotenství. Právě to byl důvod, proč jejich manželství nevydrželo.

Osudová žena

Největší životní láskou Ladislava Freje byla bez pochyb Věra Galatíková. S populární dabérkou se stali dvojnásobnými rodiči. Narodila se jim dcera Kristýna a syn Ladislav. Ani to ovšem nebyla záruka toho, že bude rodina šťastná. Frej byl v té době nevěrný a to s populární herečkou Janou Šulcovou. Okouzlující blondýnka byla v té době také vdaná a to za herce Oldřicha Víznera. Přes všechny překážky nakonec Freje a Galatíkovou rozdělila až smrt. Galatíková v roce 2007 podlehla rakovině plic. Její manžel se o ni do poslední chvíle staral.

Po smrti své čtvrté manželky na lásku nezanevřel a začal randit s výrazně mladší Gabrielou. Pár spolu dokonce plánoval i veselku. Místo svatby přišla krutá rána v podobě diagnózy rakoviny slinivky. Gabriela Mrkvicová zemřela v pouhých šestapadesáti letech.

Frej se po smrti Gabriely pohyboval na veřejnosti dlouho sám. Nyní to ovšem vypadá, že je v jeho životě nová žena. Dvaaosmdesátiletý herec se minulý rok ukázal po boku půvabné rusovlásky, a to hned několikrát.

Láska k matce

Po celou dobu byla po jeho boku jediná žena, která s ním zvládla všechny radosti i starosti. Maminka Ladislava Freje Františka se dožila neuvěřitelných třiadevadesáti let. Herec k ní měl neuvěřitelnou úctu po celý její život. „Je úžasná a velice si vážím toho, že mě s otcem počala, když byla ještě panna,“ prozradil pro Blesk. O maminku pečoval až do poslední chvíle. Nějaký čas u ní dokonce i bydlel.

Související články