Životopisný snímek Bohemian Rhapsody opět vyvolal novou vlnu zájmu o život legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho.

Obzvlášť pak intimní život zpěváka kapely Queen zajímá lidi dodnes a fanoušci touží po jakékoliv senzaci spojené s Mercurym.

Od druhé poloviny 70. let dával Freddie přednost společnosti mužů, ačkoliv předtím sedm let žil s Mary Austinovou, se kterou byl dokonce zasnoubený.

V souvislosti s filmem o Fredym se opět začala různá média zajímat o staré a nevyřčené události z jeho života.

Americký server National Enquirer například přišel se šokující informací, že Mercury by měl mít v Německu utajeného syna.

Zpěvák měl chlapce zplodit na počátku 80. let, když jezdil do Mnichova nahrávat s Queeny i sólově.

„Matka dítěte chodila na večírky s Freddiem a jeho partou, pak ale zničehonic přestala, protože otěhotněla,“ tvrdí zdroj zmíněného webu.

Jméno ženy ovšem novináři zatím nechtějí prozradit, jelikož ani matka dnes již dospělého muže si není jistá, zda je otcem skutečně známý hudebník.

S knírkem vypadá přesně jako Freddie

Hlavním důkazem má být ale veliká podoba s Mercurym. „Když si nechal narůst knírek, vypadal přesně jako Freddie,“ popsal informátor National Enquireru.

„Freddie měl neukojitelný sexuální apetit, takže pokud nebyl poblíž žádný muž, vrhl se na to klidně i se ženou,“ doplnil zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

O Mercuryho vztazích se toho obecně moc neví. Kromě snoubenky Austinové se dostal do širšího povědomí kadeřník Jim Hutton, který se zpěvákem žil v posledních letech jeho života.

Oba však byli pozitivně testováni na vir HIV, kterému nakonec Mercury v listopadu 1991 podlehl. Bylo mu pouhých 45 let. Hutton zemřel o devatenáct let později též v následku nemoci AIDS.

Se svou osudovou láskou Mary se Fredy seznámil díky kytaristovi Queenů Brianovi Mayovi, který s ní chodil jako první.

V té době oba hudebníci rádi navštěvovali obchod Biba, kde mladá kráska pracovala.

May v jednom rozhovoru prozradil, že byl spíše intelektuál a s Mary si proto zase tak nerozuměl. Z tohoto důvodu mu nevadilo, když začala randit s jeho parťákem z kapely. Freddie a Mary spolu chodili šest let.

I po rozchodu byla Mary pro Mercuryho jeho nejbližší kamarádka a stala se i jeho sekretářkou.

Zpěvák jí navíc odkázal polovinu majetku i dům Garden Lodge v londýnském Kensingtonu, kde Austinová dodnes žije se svými dětmi.

Související články