Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Smutný konec Freddieho Mercuryho: Na konci života přišel o nohu

Freddie Mercury
Freddie Mercury
Zdroj: archiv
Freddie Mercury

Freddie Mercury zemřel ve věku pětačtyřiceti let na AIDS. Jeho příběh je i po dlouhé době od jeho smrti obestřen mnoha tajemstvími. Kytarista kapely Queen až nyní prozradil, že zpěvák přišel na sklonku života o nohu.

Freddie Mercury tajil, že má AIDS. Dařilo se mu to dlouhou dobu. Nemoci podlehl den poté, co ji veřejnosti prozradil. Ještě před smrtí kapela natočila video k písni These Are The Days Of Our Lives. Klip je však černobílý.

Jen tak se nejlépe skrylo, že Mercury už byl pohublý a měl zničenou pleť. Tu měly zakrýt nánosy make – upu. Před kamerou už nepředvádí své divoké tanečky, ale spíše jen stojí na jednom místě. Když otevře pusu, lze spatřit, že mu chybí část zubů.

Freddie trpěl na konci života nesnesitelnými bolestmi

Dalo by se říct, se nemoc pokoušel utajit i sám před sebou. Na to, že jeho zdravotní stav nebyl dobrý, kašlal. „Měl obrovský problém s jednou nohou, moc mu z ní nakonec nezůstalo,“ uvedl v rozhovoru pro The Sunday Times kytarista Queen a jeho kamarád Brian May.

„Jednou nám to ukázal na večeři, a pak řekl: ‚Ach Briane, omlouvám se, jestli jsem tě naštval tím, že jsem ti to ukázal….‘ A já jsem mu odpověděl: ‚Nejsem naštvaný, Freddie, až na to, že jsem si až teď uvědomil, s jakými strašlivými bolestmi se musíš vyrovnávat!“ dodal.

Chvíli před svou smrtí vysadil léky

Freddie se nedlouho před smrtí rozhodl, že přestane brát léky. Věděl, že stejně umře. Léky mu sice potlačovaly příznaky, ale život mu prodlužovaly tak nějak uměle. Chtěl cítit, co se s ním děje a ne být neustále nadopován.

„Věděl, že to přijde, a tak se dva týdny před koncem prostě rozhodl, že už nebude brát žádné léky, které by ho udržovaly naživu. I když ho nemoc zabíjela, alespoň to měl pod kontrolou,“ řekl jeho osobní tajemník Peter Freestone v rozhovoru pro televizní pořad od Lorraine.

Nemoc ho ničila. Přišel dokonce o nohu

Freestone také prozradil, co všechno pro Freddieho dělal. „Komplexně jsem se o něho staral, aby se mohl stoprocentně věnovat hudbě. Vyřizoval jsem telefony, platil složenky, uklízel jsem, vařil, nakupoval. Pracoval jsem pro něho 24 hodin denně, sedm dní v týdnu,“ řekl Blesku.

Pár let po smrti zpěváka se jeho asistent usadil v Praze. „Žiju tady už 18 let a jsem tu velice spokojený. Fascinuje mě muzikálnost Čechů, ale i celkově jsou tady milí a inteligentní lidé. Mám tady mnoho kamarádů, cítím se tady dobře.“

Freddie si rád užíval života

„Češi jsou velmi muzikální národ, který hudbu miluje a umí ji ocenit. A ještě jedna důležitá věc, Češi vaří vynikající pivo!“ raduje se Freestone, který bude na Mercuryho vždycky vzpomínat s láskou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky