Se svými písněmi obsazovali přední příčky hudebních hitparád, fanynky jim ležely u nohou a zdálo se, že mají před sebou obrovskou kariéru. Pak se ale kapela Nightwork rozpadla. Svého času se hojně spekulovalo o nejrůznějších neshodách, které měly mezi členy skupiny panovat, nyní se ale ukázalo, že je pravda možná někde docela jinde. O tom, proč Nightwork skončili, se v 7 pádech Honzy Dědka promluvil František Soukup, který kapelu založil a sám v ní působil.

Položka za desítky tisíc korun

František Soukup se rozpovídal o posledním koncertu kapely Nightwork, který spoluprodukoval. „Dneska už je to s těmi drogami všem jedno. Když jsme dělali poslední koncert v O2 aréně, tak jsme ho spoluprodukovali. A když jsem s produkčním dokončoval rozpočet, tak jsem říkal: ‚A co je tady ta položka Ostatní?’. To byla položka za desítky tisíc,” vyprávěl František Soukup s tím, že mu produkční odpověděl, že se jedná o drogy.

„Tak se ptám, kdo to měl. ‚Všichni kromě tebe.’” prozradil ještě hudebník a rozesmál tím přítomné diváky. Otázkou ovšem je, zda se při sledování rozhovoru u obrazovek smáli i Vojtěch Dyk, Jakub Prachař anebo třeba Jan Maxián, kteří v kapele figurovali. „A takhle skončil Nightwork?” ptal se vzápětí Honza Dědek, načež Soukup jen s úsměvem přikyvoval.

Jiné zájmy i ženy

Ve chvíli, kdy se kapela rozpadla, se ale mluvilo i zcela jiných důvodech, než které zmínil František Soukup. O tom se ostatně v roce 2017 pro Blesk rozpovídal Jan Maxián, podle kterého ke konci kapely přispělo to, že se někteří soustředili na sólovou kariéru a na Nightwork už jim nezbývalo tolik času. „Trochu to vypadalo, že ke konci se z Nightwork začala stávat až moc firma a kapela jako taková se trochu vytrácela. Zájmy některých jednotlivců začaly převyšovat ty zájmy společné,” řekl Maxián. Podle eXtra.cz byl ale rozpad kapely přisuzován i vlivu partnerky jednoho z jejích členů.

Zdroj: Youtube

Související články