Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zesnulý František Segrado: Za jeho úžasným hlasem stála nezdravá závislost

František Segrado
František Segrado
Zdroj: profimedia.cz
František Segrado

Čeští hudební nadšenci truchlí. V sobotu 24. července totiž po dlouhém boji se zdravotními problémy zemřel známý zpěvák František Segrado. Rodákovi ze Vsetína bylo 66 let. Segrado posluchače zaujal krásnými texty i úžasným hlasem. V jednom z dřívějších rozhovorů prozradil, co za jeho nezvyklou barvou hlasu vlastně stálo. 

V hudebním průmyslu se pohyboval desítky let, vystupoval s nejrůznějšími kapelami a na první pohled bylo jasné, že oplývá neuvěřitelným talentem. Zpěvák František Segrado se však na sólovou dráhu vydal až v pozdějším věku. I přesto byl považován za jednoho z největších umělců současné doby. O to větší ztrátu zpráva o jeho úmrtí znamená. 

První sólové album v šedesáti letech

František Segrado hudbu miloval a kromě toho, že dlouhá léta doprovázel několik kapel, věnoval se potichu i vlastní tvorbě. Svého prvního alba, na němž spolupracoval s textařem a producentem Michalem Horáčkem, se však dočkal až v šedesáti letech. „Zpívání jsem se padesát let učil. Teď už to umím, tak můžu točit. Horáček řekl krásnou větu: Hvězdy jsou vidět, až když se zešeří,“ prohlásil při uvedení alba podle webu iDnes Segrado. 

Práce na desce proběhla bleskově. „Nabídka přišla 17. prosince a už o týden později mi Michal poslal první krásné texty. Do března průběžně poslal zbytek a mohli jsme pracovat na hudbě a aranžích,“ vysvětloval zpěvák v rozhovoru. 

Vleklé zdravotní problémy

Talentovaný umělec byl známý i pro svou zajímavou barvu hlasu. Jak ale sám vysvětloval, stály za ní nezdravé návyky. „Jsou lidé, kteří svůj životní nápoj hledají. Já už jsem ho našel. Ten jemný sametový témbr, který je z nahrávky slyšet, je prokloktaný trnkami a duranciemi. Svou roli hrají i tuny vykouřených cigaret,“ přiznal Segrado. 

A možná i to se později podepsalo na jeho zdravotních problémech, v důsledku nichž musel dokonce v roce 2017 zrušit některé ze svých koncertů. Podle webu super.cz se na veřejnosti objevil naposledy před dvěma lety. V neděli 25. července 2021 pak přišla smutná zpráva. František Segrado za dosud nevyjasněných okolností zemřel. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky