Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

František Nedvěd podlehl rakovině, před smrtí učinil zásadní rozhodnutí

František Nedvěd
František Nedvěd
Zdroj: Profimedia
František Nedvěd

Ve věku třiasedmdesáti let zemřel zpěvák a kytarista František Nedvěd. V roce 2020 mu byla diagnostikována rakovina, které nyní podlehl. O umělcově skonu informoval jeho syn Vojtěch na sociální síti.

„S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás dnes ve večerních hodinách navždy opustil náš milovaný táta František Nedvěd,“ napsal na Facebooku jeho syn Vojtěch.

„Je mi to strašně líto. Odešla legenda, která bude ale dál žít s námi při každé akci, kde zazní jeho písničky. Hodně síly rodině,“ píší zarmoucení fanoušci.

Nedvěd se takřka odjakživa věnoval folku a trampským písním. Lidé ho znají ze skupin Brontosauři nebo Spirituál kvintet. Společně se svým bratrem tvořili legendární duo, které 21. června 1996 vyprodalo strahovskou arénu.

S bratrem se usmířil

Později se jejich cesty nadobro rozešly. František se nijak netajil tím, že jejich vztahy jsou na bodu mrazu. Letos v červnu se však rozhodl, že se s bratrem usmíří, a nutno podotknout, že Jan tomu šel naproti.

František totiž slavil se ženou Marií zlatou svatbu, na které obnovili svůj slib. Na Staroměstském náměstí se objevil i Jan. Že je svár u konce, naznačovaly společné plány.

„Vypadá to, že O2 arena bude. Zpívali bychom spolu už dávno. Ale ve chvíli, kdy jsme začali plánovat, František onemocněl. A když se uzdravil, onemocněl jsem pro změnu já. Byly to strašné pitomosti, sepse, břicho a nevím co,“ uvedl Jan Nedvěd pro CNN Prima News. Všem plánům je bohužel konec.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU